Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,34
 • EURO
  %-0,01
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %0,97
Stresliyken yemek yemeyi nasıl önleriz

Stresliyken yemek yemeyi nasıl önleriz

Sevgilinizle tartıştınız veya dükkanında bugün işler yolunda gitmedi yaşamış olduğunuz bu yoğun stresli dönemlerinizide kendinizi yemek yemeye vermeyin… Bu sizin stresinizi eksiltmek yerine aksine kilo çoğalışınıza neden olacaktır. Gerçeğinde stres bizi o an kısıtlayan yoran ve zorlayan gidişatlar karşısında verdiğimiz tepkilerin genellemesidir. Stres bir çok sağlk meselelerine neden olabilir. En kolayından kal hastalıklarının kanserin ya […]

Sevgilinizle tartıştınız veya dükkanında bugün işler yolunda gitmedi yaşamış olduğunuz bu yoğun stresli dönemlerinizide kendinizi yemek yemeye vermeyin… Bu sizin stresinizi eksiltmek yerine aksine kilo çoğalışınıza neden olacaktır. Gerçeğinde stres bizi o an kısıtlayan yoran ve zorlayan gidişatlar karşısında verdiğimiz tepkilerin genellemesidir. Stres bir çok sağlk meselelerine neden olabilir. En kolayından kal hastalıklarının kanserin ya da solunum yetmezliğin ve bunun gibi bir hayli hastalığın tabanını oluşturmaktadır.

Bu gidişatlar karşısında stres yeme isteğini çoğaldırabilir araştırmalara göre atıştırmalık yağlı yiyeceklerin bedende en çok karın bölgesinde çoğaldırdığı görülmektedir. Bu gibi vaziyetlerde yapılması gereken şeyse mu mutluluk hormonunu çoğaldıran günlük yaşamınızdaki performansınızı çoğaldıran, enerji veren yiyecekleri harcamak sizin için bu gibi vaziyetlerde daha avantajlı olacaktır. Bu gıdalara misal verecek olursak; Bulgur, nohut, süt ve süt mahsulleri, çikolata, muz gibi gıdalardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN