Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Sivilce izlerini ne geçirir limon lekelerle savaşıyor!

Sivilce izlerini ne geçirir limon lekelerle savaşıyor!

Ergenlik yarıyılından başlayarak özellikle yüzde çıkan sivilceler hepimizin korkulu düşü oluyor. Yarattığı istenmeyen görünümün yanı gizeme ciltte kakdikeni izlere de neden olan sivilceler hayatı negatif doğrultuda etkiliyor. Akne izlerinden siz de şikayetçiyseniz her konuda olduğu gibi bu meselede de natürel besinlerin eforundan faydalanabilirsiniz. Elmaelma.com olarak sivilce izlerini gidermeye destekçi 7 besini biraraya getirdik. İşte o […]

Ergenlik yarıyılından başlayarak özellikle yüzde çıkan sivilceler hepimizin korkulu düşü oluyor. Yarattığı istenmeyen görünümün yanı gizeme ciltte kakdikeni izlere de neden olan sivilceler hayatı negatif doğrultuda etkiliyor. Akne izlerinden siz de şikayetçiyseniz her konuda olduğu gibi bu meselede de natürel besinlerin eforundan faydalanabilirsiniz. Elmaelma.com olarak sivilce izlerini gidermeye destekçi 7 besini biraraya getirdik. İşte o besinler…

Limon

Limon ve limon suyu sarkan cildi sıkılaştırır ve lekelerle savaşır. Limon kabuğu, cildinizde koruyucu ve antikarsinojenik etkileri olan flavonoidler kapsar. Güne bir bardak ılık limonlu su kapsayak başlarsanız, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşmanız mümkündür.

Papaya

Papaya, papain ismi verilen bir sindirim enzimi açısından zengindir. Papain, ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesine, gözeneklerin açılmasına ve akne izlerinin solmasına destekçi olur. Ayrıca cildinizin nemli kalmasını sağlar ve ileride oluşabilecek çatlakları önler.

Kinoa

Kinoa, yüksek miktarda B3 vitamini kapsar. Niasinamid olarak da bilinen B3 vitamini akne, gül hastalığı ve hatta egzama sebebiyle tahriş olmuş, iltihaplanmış cildi yatıştırmaya destekçi olur. Yalnızca bununla hudutlu kalmayan kinoada eser miktarda bir element olan ekdisteroidler, akne sebebiyle ortaya çıkan izlerin giderilmesine destekçi olur. Cildi onarır ve tahrişi en aza indirir.

Kale

Kale, C ve K vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca iyi bir bakır ve demir kaynağıdır. Bu vitaminler, mineraller ve antioksidanlar hiperpigmentasyonu eksiltir ve cilt tonunuzu eşitlemeye destekçi olur. K vitamini cildinizdeki koyu lekeleri eksiltir. Demir ise sivilce izleri ve lekeler dahil olmak üzere yara veya yara izlerinin iyileşme sürecini süratlendirir.

Tatlı patates

Tatlı patates, retinol ve beta-karoten kapsar. Bedenimiz beta-karoteni, A vitaminine dönüştürür. Bu vitamin, genellikle serbest radikallerin neden olduğu renk değişikliği, iltihaplanma ve tıkanmış gözeneklere karşı bir cilt bariyeri vazifeyi görür. Retinol, hiperpigmentasyon, akne, ince çizgiler ve yara izine karşı savaşırken birçok hoşluk mahsulünde ehemmiyetli bir bileşendir. Pahalı kremler satın almak yerine, yemeklerinize tatlı patates ekleyerek, kvakaca retinoldan faydalanabilirsiniz.

Balkabağı

Kışın bırakılmaz besini balkabağı, niasin, folat, A ve B vitamini ile çinko kaynağıdır. Niasin ve folat kan dolaşımını artırır, hücre yenilenmesini sağlar. Bunlar akne rehabilitasyonunda oldukça yararlı vitaminlerdir. Balkabağında bulunan çekirdekler; hormon seviyelerini, yağ yapımını kontrol etmeye ve cildin iyileşmesine destekçi olan çinko kapsar. Ayrıca içerisindeki A vitamini sayesinde sivilce izlerini en aza indirmeye destekçi olur.

Karnabahar

Karnabahar, büyük bir C vitamini kaynağıdır ve histidin ismi verilen güçlü bir amino asit kapsar. Histidin, cildinizi mevcut koyu lekeleri daha da kötüleştirebilecek hasarlı UV ışınlarından korur. İçerisindeki C vitamini ise cildin kvakaca kendini yenilemesi için mükemmel bir kaynaktır. Bedeninizin demiri emmesine destekçi olur ve sivilce izlerini iyileştirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN