Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,80
 • BIST
  %-0,69
Şifa veren bitkiler nelerdir?

Şifa veren bitkiler nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar gelen bu otlar sağlık problemlerinde rehabilitasyon olarak kullanılmış. İşte size natürel rehabilitasyon usulleri olan şifalı bitkileri derledik. Yaprakları gölgede kurutulan Devekulağı; Büyük yaprakları olan bir bitkidir. En büyük özelliği ise çok iyi bir idrar sökücü özelliğinin olmasıdır. İdrar yollarınızda oluşan kum ve taşların düşürmede oldukça dayanakçı olmaktadır. Mideye iyi gelmesiyle bilinen Abdestbozanotu; […]

Geçmişten günümüze kadar gelen bu otlar sağlık problemlerinde rehabilitasyon olarak kullanılmış. İşte size natürel rehabilitasyon usulleri olan şifalı bitkileri derledik.

Yaprakları gölgede kurutulan Devekulağı;

Büyük yaprakları olan bir bitkidir. En büyük özelliği ise çok iyi bir idrar sökücü özelliğinin olmasıdır. İdrar yollarınızda oluşan kum ve taşların düşürmede oldukça dayanakçı olmaktadır.

1511855077-WLf8.jpg

Mideye iyi gelmesiyle bilinen Abdestbozanotu;

Balgam söktürücü özelliği ile mideye iyi gelmesi ve hafifletmesiyle bilinmektedir. Aynı zamanda öksürüğü kesmesiyle de şanlıdır. Kesintisiz olarak bademciklerinin şişmesinden davacı olanlar! Bu ot bademcikleri indirmesiyle de şanlıdır aynı zamanda. 

1511854333-V2xa.jpg

Genellikle yol kenarlarında yetişen Aslandişi bir öbür ismi olan Karahindiba;

Yol kenarlarında üzerinde çiçekleri olan bir bitkidir. Aynı zamanda yaprakları salata içerisinde de kullanılan bu bitkinin yapraklarını ilkbahara mevsiminde, köklerini ise sonbahara mevsiminde bir araya gelmesi gerektiği önerilmektedir. Bu bitkinin içerisinden bulundurduğu muhtelif mineraller sayesinde iyi bir idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda ishale iyi gelen bitki böbrek taşınıda düşürmeye dayanakçı olmaktadır.

1511854748-yUSi.jpg

Adından da anlaşılacağı gibi Beşparmakotu;

Beş yapraklardan oluşması ismini de görünümünde almaktadır. Beşparmakotu yaprakları ve kökleri yaz mevsiminin sonuna doğru bir araya gelip kurutulduktan sonra beden mukavemetini çoğaldırmak için boğaz ve bademcik sızılarını gidermek emelli tüketilmektedir.

1511854900-VjRP.41

Çörekotu;

Annelerimizin genellikle konutta yaptığı hamur işi vb.  atıştırmalıkların üzerinde gördüğümüz siyah susamlardır. Birçok şeye iyi gelen bu susamlar aynı zamanda çok iyi bir iştah açma özelliği vardır. Bir başka özelliği ise bağırsaklarda ve mide de oluşan meseleleri veya gaz gibi meseleleri çözüme karıştırarak sindirimi basitleştirmektedir.

1511854956-4oZW.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN