Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Sarımsak yağının faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

Sarımsak yağının faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

SARIMSAK YAĞININ YARARLARI Ten Enfeksiyonlarına Karşı Sarımsak, mantar önleyici ve irin önleyici olarak öğrenilen içeriği ile bir hayli cilt vaziyeti ile çaba eder. Bu cilt vaziyetlerine sedef, saçkıran, siğiller, nasır, ayak mantarı gibi gidişatlar misal olarak verilebilir. Bunun için gerekenler; pamuk çubuğu ve sarımsak yağı. Hafifçe ısıtılmış birkaç damla sarımsak yağını bir pamuk parçasına serpiştirin […]

SARIMSAK YAĞININ YARARLARI

Ten Enfeksiyonlarına Karşı

Sarımsak, mantar önleyici ve irin önleyici olarak öğrenilen içeriği ile bir hayli cilt vaziyeti ile çaba eder. Bu cilt vaziyetlerine sedef, saçkıran, siğiller, nasır, ayak mantarı gibi gidişatlar misal olarak verilebilir. Bunun için gerekenler; pamuk çubuğu ve sarımsak yağı. Hafifçe ısıtılmış birkaç damla sarımsak yağını bir pamuk parçasına serpiştirin ve teninizde etkilenen bölgeye bu pamuğu sürün.
Bu uygulamayı günde 2 ya da 3 kere yineleyin. Yapılan araştırmalara göre, sarımsağın içeriklerinde bulunan mantar önleyici içerik, Candida, Malassezia ve the dermatophytes gibi mantar cinslerine karşıdır. Ayrıca bir öbür araştırma ise, sarımsağın cilt kanseri yaradılışını yasakladığını göstermiştir. Ancak fazla ısıtmamalısınız. Aksi takdirde tende yanıklar alana gelebilir.

Sivilce rehabilitasyonu

Sivilceden alana gelen ağrı ve utanç canınızı mı sıkıyor? Öyleyse, bu inatçı problemle savaşmak için sarımsak yağını kullanmak isteyebilirsiniz. Gerekenler, sarımsak yağı ve surat maskesi malzemesi. Birkaç damla sarımsak yağı, bir surat maskesi içeriğine ilave edilir. Ardından bu karışım ya da macun surata uygulanır.
10 dakika kadar böyle vazgeçildikten sonra soğuk su ile yıkanır. İltihaplı Sivilceler ve yaralar rehabilitasyon edilinceye kadar günlük olarak bu tekerrür edilir.

Saç dökülmesini maniler

Sarımsak yağı, kapsadığı muhtelif gıdalar sayesinde saçların gelişmesini takviyeler ve saç dokusunun büyümesine destekçi olur. Bu gıdalar saç dersinde alana gelen bir hayli hastalığa karşı gayrete destekçi olur. Gerekenler; sarımsak yağı ve şampuan. Hafifçe ısıtılmış sarımsak yağı saç tenine ve saçlara uygulanır. Bir gece süresince böyle vazgeçilir. Ertesi gün sabah şampuanla yıkanır. Sarımsak yağı, sülfür, E vitamini, C vitamini, B1 vitamini ve B6 vitamini doğrultusundan zengindir. Tam bu içerikler, saçın süratli gelişmesine saç teni sıhhatinin gelişimi için ehemmiyetli gıdalardır. Ayrıca, kırılma önler ve saç köklerinin kuvvetlendirilmesini sağlar. Yapılan araştırmalara göre, sarımsağın tekerrür eden saç dökülmesi problemine karşı bereketli olduğu görülmüştür. Ferdin saçlarının sarımsak yağı ile kumpaslı olarak yağlanması, ayrıca, saç tenindeki kan sirkülasyonunu da takviyeler.

Enfeksiyonla savaşır

Gerekenler; sarımsak yağı ya da kapsülü. Konutta kendiniz hazırladığınız sarımsak yağı ya da eczaneden aldığınız kapsüllerini hazırlayın. Günlük önerilen dozaj ölçüsünü her gün yutun. Sarımsakta bulunan faal bileşen olan allicin, bir hayli bakteri, mantar, asalak ve virüslere karşı faal bir antimikrobiyel tesir ortaya koyar.

Diş ağrısı

Diş ağrısından dolayı uzun süreli acılar mı sürüklüyorsunuz? Sarımsak yağının destekçi olduğu bir nokta da budur. Gerekenler; sarımsak yağı ve pamuk Birkaç damla sarımsak yağı bir parça pamuğa damlatılır. 10-30 dakika süresince etkilenen diş bölgesine bu pamuk uygulanır. En iyi neticeyi elde etmek için bu operasyonu günde 2 ya da 3 kere tekerrür faktörüz gerekir. Sarımsak kapsadığı sihirli allicin bileşeni ile yalnızca diş ağrısının ve irininin eksiltilmesi için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda bakteriyel etkinlikleri eksilterek, diş kaybının önlenmesini sağlar.

Kolesterolün Düşürülmesi

Kolesterol, kardiyovasküler sağlık için ehemmiyetli noktalardan biridir. Sarımsak yağı, makûs kolesterolün düşürülmesine destekçi olur. Gerekenler; sarımsak yağı veya kapsülleri ve balık yapı kapsülleri. Sarımsak yağı konutta hazırlanır ya da eczaneden satın alınır. Ayrıca eczaneden balık yağı kapsülleri de satın alınır. Günlük olarak önerilen dozajlar ile sarımsak yağı ve balık yağı kapsülleri beraber harcanır. Sarımsak yağı, balık yağı ile bir kombinasyon biçiminde kullanıldığında, harikulade bir kolesterol düşürücü tesir alana getirir. Çalışmalar, balık yağı, kombinasyon olarak sarımsak yağı ile beraber kullanıldığında, toplam kolesterolün eksiltilmesi marifetinde olduğunu göstermiştir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN