Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Safra kesesi kanseri belirtileri sağlıksız beslenenlerde daha çok görülüyor!

Safra kesesi kanseri belirtileri sağlıksız beslenenlerde daha çok görülüyor!

Bir Hayli bireyin kabusu olan böbrek taşları en çok tesadüfülen rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Böbrek taşları kadar sık tesadüfülen hastalıklardan biri de safra kesesi taşlarıdır. Uzun vakit alınmayan bu taşların kansere neden olduğunu öğreniyor muydunuz?  Sindirim sistemi kanser çeşitlerinden biri olan safra kesesi kanseri neden olur? Bulguları nelerdir? Nasıl rehabilitasyon edilir? İşte safra kesesi kanseri […]

Bir Hayli bireyin kabusu olan böbrek taşları en çok tesadüfülen rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Böbrek taşları kadar sık tesadüfülen hastalıklardan biri de safra kesesi taşlarıdır. Uzun vakit alınmayan bu taşların kansere neden olduğunu öğreniyor muydunuz?  Sindirim sistemi kanser çeşitlerinden biri olan safra kesesi kanseri neden olur? Bulguları nelerdir? Nasıl rehabilitasyon edilir? İşte safra kesesi kanseri hakkında tüm merak edilenleri sizler için hazırladık! 

50-60 YAŞLARINDA ORTAYA ÇIKAR

Safra kesesinin duvarında ortaya çıkan urlara; safra kesesi irinleri, obezite ve nitrozamin gibi vaziyetler neden olur. Safra kesesi kanseri genellikle 50 ve 60 yaşlarında ortaya çıkan bir kanser cinsidir. 

SAFRA KESESİ KANSERİ KOLAY ANLAŞILAMIYOR 

Safra kesesinde oluşan taşları genellikle teşhis etmek oldukça kolaydır. Zira bu rahatsızlık oldukça aşikar bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Ancak safra kesesinn duvarında oluşan kanser bu kadar kolay anlaşılamamaktadır. Oldukça sinsi ilerlemektedir.

SIHHATSİZ BESLENEN BİREYLERİN BU KANSERE TUTULMA TEHLİKEYİ ÇOK FAZLA!

Genellikle ağır enfeksiyonlu hastalıklar geçiren bireylerin bu hastalığa tutulma tehlikeyi daha fazladır. Ayrıca kesede daha evvelde taş bulunan bireylerde de bu kanser cinsinin çıkma ihtimali fazladır. Sıhhatsiz beslenen bireylerde de safra kesesi kanseri sıklıkla görülür. 

UZUN VAKİT ALINMAYAN TAŞLARDA KANSERE NEDEN OLUYOR 

Uzmanlara göre safra kesesinde bulunan ve erken alınmayan taşlarda kansere neden oluyor. Ancak bu kesin nedenler arasında yer almıyor. Kansere safra kesesi kanallarının kapanması ve enfeksiyonlar ilk olarak neden olur. 

PEK ÇOK BULGUSU BULUNMAKTADIR

Safra kesesi kanserinin pek çok bulgusu bulunmaktadır. Bu bulgular, cildin ve göz etrafının sararması, şiddetli karın sızıları , aralıksız kusma ve mide bulantısı, sindirim problemlerinin sık sık yaşanması, fazla zayıflama, dışkılamada beyaz alanların görülmesi, idrarın daha koyu akması,yemeklere karşı tahamülsüzlük karının iç kısımlarında büyük bir kitle sezme gibi bulgularla kendini gösterir.

NASIL REHABİLİTASYON EDİLİR?

Yukarıyadaki bulguları taşıyan bir şahıstan öncelikle biyopsi alınır. MR görüntüleri, ultrason taramaları ve kan testleri yapılır. Uzmanlar hastanın yaşına ve cinsiyetine göre rehabilitasyon sürecini tanımlar. Daha evvelden rastgele bir kanserin olup olmadığı için hastanın aile hikayesinde bakılır. Hastalık şayet ilk safhalarda ise kansere ilaç rehabilitasyonu uygulanır. Ancak hastalık ilerlemiş ise kanserin değişik uzuvlara hasar vermemesi için kemoterapi ya da operasyon sürecine başlanmaktadır. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN