Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kışın tüketilmesi gereken besinler nelerdir?

Kışın tüketilmesi gereken besinler nelerdir?

Kış soğuklarından korunmak ve kolay hastalanmamak için kış mevsimi boyunca aralıksız harcamanız gereken besinleri sizler için derledik. Zengin içeriği ile sebzelerin bırakılmazı ıspanak! Demir içeriği oldukça zengin olsa bile C vitamini ve protein açısından oldukça güçlü bir besindir. Aynı biçimde kış mevsimlerinde sizi hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi kuvvetlendiren besin kaynağıdır. Posa içeriği açısından yeterince zengin […]

Kış soğuklarından korunmak ve kolay hastalanmamak için kış mevsimi boyunca aralıksız harcamanız gereken besinleri sizler için derledik.

Zengin içeriği ile sebzelerin bırakılmazı ıspanak!

Demir içeriği oldukça zengin olsa bile C vitamini ve protein açısından oldukça güçlü bir besindir. Aynı biçimde kış mevsimlerinde sizi hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi kuvvetlendiren besin kaynağıdır. Posa içeriği açısından yeterince zengin olması sebebiyle kabızlığa da iyi gelmektedir.

1514022003-UqAA.jpg

Her tasaya deva kışın bol bol elma harcayın!

Kış mevsimlerinde özellikle aralıksız olarak harcanması gereken besinlerden birtanesi de elma! Elma ishal ve kabızlık meseleyi yaşayanlara iyi kazanç. Sindirimi kolaylaştırır. Özellikle sütun kanserinden korunmak için aralıksız olarak elma harcamanızı öneriyoruz.

1514020399-Eitn.jpg

C vitamini ambarı soğuk algınlığa birebir portakal…


Kış mevsimlerinde genellikle sıklıkla harcanan meyvelerden bkocaman olan portakal lif ve potasyumu oldukça zengin olmasıyla beraber kolajen yapısı cilde elastiklik katmaktadır. Reflü gibi rahatsızlığı olan şahıslar portakal tüketiminde bir tık dikkat etmelidirler aksi taktirde rahatsızlıklarını arttırabilen bir besindir..

1514020639-FqVF.gif

Yorgunluk ve halsizlik karşıtı nar!

İçerik açısından A, B1, B2 ve C vitaminleri oldukça zengin olan bu meyve magnezyum ve fosfor mineralleri bakımından da oldukça zengin olmasıyla bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek halsizliği ortadan kaldırmaktadır. Portakalda olduğu gibi reflü hastalarının nar tüketiminde bir tık dikkat etmeleri gerekmektedir. 

1514020839-HgQV.jpg

Hastalıkların bir numaralı ilacı mandalina…

Kapsadığı zengin C vitamini özelliği ile soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı bağışıklığı kuvvetlendirmektedir. Kumpaslı olarak tüketiminde hastalıklarla çabayı arttırmaktadır.

1514021242-6QOI.jpg

Kronik hastalıklara karşı birebir ayva!

Kronik hastalıklara karşı beden mukavemetini çoğaldıran aynı zamanda kış mevsiminin bir numaralı meyvesi ayvayı bol bol harcamanızı öneriyoruz. Bayanların aynı zamanda adet düzensizliğinine iyi geldiğide görülmektedir. 

1514021516-EuMB.jpg

Zehirli Maddelerden temizlemeye birebir brokoli!

Kapsadığı bol vitamin ve mineraller ile kabızlığa ve cerahat kurutmada birebir olan brokoliyi kış mevsimlerinde sofralarınıza ve günlük öğünlerinize yer vermenizi öneriyoruz. 

1514021745-rTYZ.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN