Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Parmak çıtlatmak zararlı mıdır?

Parmak çıtlatmak zararlı mıdır?

Gün içerisinde isteyerek yaptığımız ya da farkında olmadan yaptığımız parmak çıtlatmalar hasarlı mıdır? Parmakları çıtlatmak hakikatinde bahsedildiği kadar sağlık açısında riskli olmadığı belirtilmiştir. Her ne kadar herkes tarafından sağlık açısından riskli görülse dahi hakikatinde böyle bir vaziyet söz mevzusu değildir… Parmak çıtlatmak hasarlı olup olmadığına dair uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre ciddi bir riski olmadığı […]

Gün içerisinde isteyerek yaptığımız ya da farkında olmadan yaptığımız parmak çıtlatmalar hasarlı mıdır? Parmakları çıtlatmak hakikatinde bahsedildiği kadar sağlık açısında riskli olmadığı belirtilmiştir.

44641_6.jpg

Her ne kadar herkes tarafından sağlık açısından riskli görülse dahi hakikatinde böyle bir vaziyet söz mevzusu değildir…

44641_1.jpg

Parmak çıtlatmak hasarlı olup olmadığına dair uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre ciddi bir riski olmadığı tespit edilmiştir.

44641_2.jpg

Yapılan çalışmaya göre gün içerisinde parmak çıtlatmanın şahısta kireçlenmeye neden olmadığı ancak el işlevin kavrama yetisinin azaltığı görülmektedir.

44641_3.jpg

Bir müddet sonra millet arasında çıtlatmanın neden olduğu düşünülen el titremeleri hakikatinde eklemlerin fazla zorlanmasıyla ilgilidir.

44641_4.jpg

44641_5.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN