Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
P vitamini beceriksizliği bulguları damar zedelenmesini yasaklıyor

P vitamini beceriksizliği bulguları damar zedelenmesini yasaklıyor

P vitamini C vitamini ile eşlik gösteren bir vitamindir. Bu sebeple asırlardır beceriksizliği fark edilmeyen vitaminler arasında bulunmaktadır. Bedende oluşan yaraların iyileşmesini sağlaması, damarların yaralanmasını engellemesinden tutun da kılcal damarların iletkenliğini çoğaldırmasına kadar pek çok mevzuda fayda sağlamaktadır.  Peki P vitamini beceriksizliği bulguları neler? P vitaminin belirsiz bereketleri neler? İşte P vitaminine dair tüm merak […]

P vitamini C vitamini ile eşlik gösteren bir vitamindir. Bu sebeple asırlardır beceriksizliği fark edilmeyen vitaminler arasında bulunmaktadır. Bedende oluşan yaraların iyileşmesini sağlaması, damarların yaralanmasını engellemesinden tutun da kılcal damarların iletkenliğini çoğaldırmasına kadar pek çok mevzuda fayda sağlamaktadır.  Peki P vitamini beceriksizliği bulguları neler? P vitaminin belirsiz bereketleri neler? İşte P vitaminine dair tüm merak edilenler! 

BEDENDE OLUŞAN YARALARIN KAYBOLMASINI SAĞLAR 

P vitamininin misyonu bedenin C vitamininin emilimini çoğaldırmasına takviyeci olmasını sağlamaktır. Bunun yanı gizeme bedende oluşan yaralarında kaybolmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kılcal damarların iletkenliğini de çoğaldırmaktadır. 

İŞTE P VİTAMİNİ BECERİKSİZLİĞİ BULGULARI! 

P vitamini C vitamini beceriksizliği ile aynı bulguları göstermektedir. Ancak P vitamini yetersizliğinin bariz bulguları bulunmaktadır. P vitamini yetersizliğinin en bariz özelliklerinden biri damar kızarıklıkları ve şişmeleridir. Bunun yanı gizeme; eklem kabarıklıkları,ruhsal hastalıklar, bitkin ve uykusuz sezme, yürürken ya da yatarken baldır ve bileklerde yaşanan ani kramplar gibi yaşanan gidişatlardır 

DAMARLARIN YARALANMASINI MANİLER 

Beden içerisindeki damarların acele yaralanmasını ya da deforme olmasını yasaklamaktadır. Bunun yanı gizeme enfeksiyonlara karşı duvarlarını kuvvetlendirir. 

P VİTAMİNİ C VİTAMİNİ BAKIMINDAN ZENGİN OLAN YİYECEKLERDE BULUNUR 

P vitamini C vitamini bakımından zengin olan vitaminlerde bulunmaktadır. Narenciyenin renklenmesini sağlayan maddeyi barındırmaktadır. Peki P vitamini hangi yiyeceklerde bulunur diyorsanız; Atkestanesinin kabuğunda, menekşe yaprağında, taze çarliston biber, greyfurt, kiraz, mandalina, marul gibi yiyeceklerde bulunmaktadır. 

 P VİTAMİNİN BİR HAYLİ FAYDASI BULUNMAKTADIR 

 P vitamini bedenin dayanıklılığını çoğaldırmaktadır. Bu sebeple bu destek yapının dayanıklılığı için P vitamini oldukça ehemmiyetlidir. Kemik kırılmaları gibi rahatsızlıkların ciddi ebatlara varmasını önlemektedir. 

ALERJİK HADİSELERE TUTULMA TEHLİKESİNİ AZALTIYOR 

Histamin maddesi salınımı bedende artıkça alerjik hadiselere tutulma oranı da o kadar çoğalır. P vitamini bu maddenin salınımını eksiltir. 

MENAPOZ YARIYILINDA YAŞANAN SAĞLIK SORUNLARINI ÖNLÜYOR 

P vitamini D vitamini ile birlikte alındığı zaman östrojen hormonunu tetikliyor. Bu da menapoz yarıyıllarında yaşanan sağlık meselelerinin en aza indirilmesine takviyeci oluyor. 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN