Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Orgazm olurken baş ağrısı tehlikeli midir?

Orgazm olurken baş ağrısı tehlikeli midir?

Cinsel ilişki esnasında orgazm olurken baş ağrısı mı yaşıyorsunuz? Genellikle orgazm esnasında baş ağrısı sürükleyenlerin rakamı oldukça fazladır. Genellikle bu gidişatın riskli olduğunu düşünürler. Her ne kadar ender olsa da orgazm olurken baş ağrıları bazen riskli olabiliyor. Orgazm esnasına baş ağırısı nedir? Cinsel ilişki esnasında baş bölgesinde sezilen bir ağrıdır. Tıpta ”Orgazmik baş ağrısı” olarak […]

Cinsel ilişki esnasında orgazm olurken baş ağrısı mı yaşıyorsunuz? Genellikle orgazm esnasında baş ağrısı sürükleyenlerin rakamı oldukça fazladır. Genellikle bu gidişatın riskli olduğunu düşünürler. Her ne kadar ender olsa da orgazm olurken baş ağrıları bazen riskli olabiliyor.

Orgazm esnasına baş ağırısı nedir?

Cinsel ilişki esnasında baş bölgesinde sezilen bir ağrıdır. Tıpta ”Orgazmik baş ağrısı” olarak öğrenilmektedir. Cinsel ilişkinin ön sevişme esnasında veya orgazm olurken görülmektedir. Başlangıçta minik bir ağrı iken orgazma yakın yarıyılda besbelli bir ağrı biçimine dönüşür. Hastanın yaşadığı fobi ve ağrının şiddeti, ilişkiden sakınmasına yol açabilir. Masturbasyon ve boyun ya da surat adalelerinin ani kasılmasına neden olan vakalar da, bu cins ağrıları tetikleyebilir. Orgazmik baş ağrısı genellikle hem bayanlarda hemde erkeklerde görülebilmektedir. Genellikle her ne kadar sakınılması yanlış olsa dahi hastalar utandıkları için şikayetlerini dile getirmemektedirler.

orgazm olurken baş ağrısı

Orgazmik baş ağrısı riskli midir?

Bu stil ağrılar, genllikle migren ağrıdene benzemektedir. ender de olsa beyin damar yırtılması bu cins ağrılara yol açabilir. Kafa ya da beyin içinde kan birikimi büyüyebilir ki bu vaziyet ani vefat sebepleri arasındadır. Cinsel ilişki baş ağrısı tanısı konulan hastalarda; bu vaziyete yol açabilecek öbür ölümcül sebepleri bertaraf edebilmek için, hiç olmazsa bir kere beyin MR analizi yapmak gerekir. Yeniden de tabanda ölümcül bir mesele bulunması ihtimali oldukça düşüktür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN