Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Ömrü uzatan besinler nelerdir?

Ömrü uzatan besinler nelerdir?

Evet yanlış görmüyorsunuz günde bir avuç kuruyemiş harcarsanız erken vefat tehlikeniz düşüyor! Nasıl mı işte böyle…  Harvard  Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre günde bir avuç kuruyemiş tüketiminde kal ve damar hastalıkları tehlikesini takribî yüzde 25 oranında eksilttiği tespis edildi! Bilim insanları, kuruyemiş tüketiminin inme neticesinde erken vefat oranlarının da eksilttiği neticesini elde etti.  Takribî 32 sene […]

Evet yanlış görmüyorsunuz günde bir avuç kuruyemiş harcarsanız erken vefat tehlikeniz düşüyor! Nasıl mı işte böyle… 

Harvard  Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre günde bir avuç kuruyemiş tüketiminde kal ve damar hastalıkları tehlikesini takribî yüzde 25 oranında eksilttiği tespis edildi! Bilim insanları, kuruyemiş tüketiminin inme neticesinde erken vefat oranlarının da eksilttiği neticesini elde etti. 

Takribî 32 sene süren bir çalışmanın neticesinde araştırmaya bütün olarak 210 bin hemşire ve hekim katıldı. Bu süreçte 2 senede bir perhizlerini, hayat stillerini ve sağlık vaziyetlerindeki farklılıkları anlatan bir anket doldurdu. Yapılan araştırmada  14 bin 136 kalp damar hastalığı, 8 bin 390 kalp hastalığı, aralarından kimisi vefatla sonuçlandı. Bilim adamları hayatı daha nitelikli bir hale getirmek ve uzatmak için; Badem, kaju, antep fıstığı gibi kuruyemiş cinslerini harcamak oldukça fayda sağladığını söylüyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN