Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %-0,07
 • BIST
  %1,11
Okunacak kitap teklifleri kışın okunması gereken bırakılmaz liste!

Okunacak kitap teklifleri kışın okunması gereken bırakılmaz liste!

Kış aylarında kitap okumak için kendimize daha fazla zaman ayırdığımız mevsimlerden bkocamandır! Sıcacık battaniyenize sarılıp kitap okumak isteyenler için 13 eser! Kitap okumak her halükarda farklı bir keyif verse bile sıcacık battaniyenin yanında kahvenin de bizlere eşlik etmesiyle kitap okumak bir başka hoş değil mi? İdefix elmaelma.com okurları için kış aylarında içinizi ısıtacak bazı kitap […]

Kış aylarında kitap okumak için kendimize daha fazla zaman ayırdığımız mevsimlerden bkocamandır! Sıcacık battaniyenize sarılıp kitap okumak isteyenler için 13 eser!

kisin-okunacak-kitaplar-listesi-ki-eNZ7.

Kitap okumak her halükarda farklı bir keyif verse bile sıcacık battaniyenin yanında kahvenin de bizlere eşlik etmesiyle kitap okumak bir başka hoş değil mi? İdefix elmaelma.com okurları için kış aylarında içinizi ısıtacak bazı kitap tekliflerinde bulundu. Yeni çıkan kitaplar ve ismini unutulmazlar listesine yazdırmış kitapları bir araya sunduk! İşte kış aylarında okumak için  polisiyeden tutun, modern edebiyat, fantastik gibi romanların 13 liste!

kisin-okunacaklar-listesi-XGLJ.jpg

ANNA KARENİNA

Kış romanları deyince, kuşkusuz akla gelen şehirk alt başlık Rus Edebiyatı oluyor. Gelmiş geçmiş en iyi romanlar listelerinde de her yarıyıl yer alan “Anna Karenina”, 19. asır Rus cemiyetinin ruhsal dalgalanmalarına sansasyonel bir aşk ve hıyanet anlatısıyla ışık yakalayan bir başyapıt olarak öne çıkıyor. Tolstoy, Anna Karenina’da sıradışı bir gözlem eforu ile aşk, konutluk, hıyanet gibi temaların izini sürerken roman sanatına tertemiz ve uzun soluklu bir boyut katıyor. Çağdaş dünya edebiyatının otoritelerince gelmiş geçmiş en iyi romanlardan bkocaman olarak kabul edilen Anna Karenina, aktüelliğini bugün de koruyor.

anna-karenina-kisin-okunacak-kitap-fPL9.

BÜYÜLÜ DAĞ

Dünya edebiyatının modern klasikleri arasında anılan “Büyülü Dağ”, bütün bir çağ romanı olarak dikkat çekiyor. Kişisel tecrübelerinden yola çıkarak yazdığı ve “zaman” ve “psikanaliz” üzerine sınamaların da yer yer kendini gösterdiği bu büyük romanın yayınlanmasından sonra Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görülen Thomas Mann, yirminci asır Alman edebiyatının en ehemmiyetli temsilcileri arasında sayılıyor. 

Ferit Edgü’den “Hakkâri’de Bir Mevsim”, Paul Auster’ın kendi hikâyesine dönerek yazdığı “Kış Günlüğü”, Shakespeare’in ebedi eseri “Kış Masalı”, Emily Bronte’nin kaleme aldığı 

buyulu-dag-kisino-kunacak-kita-GutP.jpg

DOKTOR JİVAGO

Ülkemizde romancı olarak tanınan Rus edebiyatının büyük şairi Boris Pasternak’ın tek romanı “Doktor Jivago”, 1917 ihtilalinin gölgesi altında üç yaşamı konu alıyor. 1956’da SSCB tarafından yayımlanması uygun görülmeyen, 1957’de saklıca kaçırıldığı İtalya’da şehirk kez yayımlanan ve 1958 Nobel Mükâfatını Pasternak’a kazandıran kitap, 1965 senesinde David Lean’in idarediği 3.5 saat uzunluğundaki epik film uyarlaması ile de tanınıyor.

doktor-jivaga-romani-kisin-okunaca-6HHC.

KAR KOKUSU

Yarı otobiyografik bir roman olan “Kar Kokusu”, yalnızca Türkiye Komünist Partisi’nin değil, beynelmilel devrimci hareketin bir yarıyılına da farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor.

kar-kokusu-romani-ahmet-umit-kisi-qluu.j

KUŞLAR YASINA GİDER

Hasan Ali Toptaş, “Kuşlar Yasına Gider”de romancılığa yeni bir boyut katıyor. Anlatmıyor, söylemiyor; soluklandırıyor. Kuşlar Yasına Gider, atların koşması kadar natürel, kaleme iç çektirecek kadar acımalı bir roman olarak nitelendiriliyor. Bir Kış Gecesi Şayet Bir Yolcu Italo Calvino’nun yazarlık dahisini konuşturduğu, Calvin’nun Calvino’yu okuduğu, okurluk ve yazarlık üzerine bir başyapıt olan “Bir Kış Gecesi Şayet Bir Yolcu”, kışın okunacak kitaplar listesinin en favorileri arasında yer alıyor.

kuslar-yasina-gider-kisin-okunmas-KVn7.j

KÜÇÜK KADINLAR

“Küçük Kadınlar”, March ailesinin ve arkadaşlarının asla eskimeyen ve her yarıyılda büyük bir beğeniyle okunan öyküsüdür. Kitabın yazarı Louisa May Alcott kendi yaşam öyküsü üzerine ktümörmüş olduğu Küçük Kadınlar’da güç koşullarda bile mutlu bir yaşam sürdürülebileceğini anlatıyor.

kucuk-kadinlar-kisin-okunacak-k-h9IL.jpg

KAR

Kitapta geçen hikaye, Ka isminde bir şair ve köşe yazarının Kars şehrinde gerçekleşen kadın intiharlarını çalıştığı gazetedeki köşesinde yazmak emeliyle soğuk bir kış ayında Kars şehrine araştırma yapmaya gitmesiyle başlıyor. Orhan Pamuk’un cemiyetsel gerçekçiliği mistisizmle harmanlayarak ortaya koyduğu bu eser, Türkiye’nin postmodern edebiyat örneklerinden bkocaman olarak değerlendiriliyor.

orhan-pamuk-kar-romani-kisin-okuna-dQ1E.

“Uğultulu Tepeler”, şimdiden klasikler arasına giren “Narnia Günlükleri 2 – Aslan, Cadı ve Dolap”, Markus Zusak’ın ses getiren romanı “Kitap Hırsızı” ve Stephenie Meyer’den “Alacakaranlık ivedisi 1.Kitap”, kışın keyifle okuyabileceğiniz öteki kitaplar arasında yer alıyor.

ugurlu-tepeler-kisin-okunacak-kit-KNrU.j

Ferit Edgü’den “Hakkâri’de Bir Mevsim”, Paul Auster’ın kendi hikâyesine dönerek yazdığı “Kış Günlüğü”, Shakespeare’in ebedi eseri “Kış Masalı”, Emily Bronte’nin kaleme aldığı 

kisin-okunacak-kitaplar-listesi-fe-8oJd.

aslan-cadi-ve-dolap-kisino-kunacak-GRQt.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN