Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Ödeme ne iyi kazanç günde 3-4 adet kayısı harcamak ehemmiyetli!

Ödeme ne iyi kazanç günde 3-4 adet kayısı harcamak ehemmiyetli!

Ödem bedende birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Böbrek hastalığı, kalp yetmezliği gibi ciddi hastalıkların bir neticeyi olarak bedende ödem oluşabilir. Bunların dışında aralıksız oturmak, hareketsizlik ya da fazla kilolar da ödem yapıyor. Peki ödemi bedenden atmak için ne yapmalı? Hangi besinleri harcamalı? İşte bedendeki ödemi söküp atan gıdalar! Su Günlük 2-2,5 litre su içmek ödem yakalanmasını önlemek […]

Ödem bedende birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Böbrek hastalığı, kalp yetmezliği gibi ciddi hastalıkların bir neticeyi olarak bedende ödem oluşabilir. Bunların dışında aralıksız oturmak, hareketsizlik ya da fazla kilolar da ödem yapıyor. Peki ödemi bedenden atmak için ne yapmalı? Hangi besinleri harcamalı? İşte bedendeki ödemi söküp atan gıdalar!

Su

Günlük 2-2,5 litre su içmek ödem yakalanmasını önlemek ve atımına takviyeci olmak için çok ehemmiyetli. Meşrubatınız suyun içerisine çubuk tarçın, elma dilimleri, salatalık dilimleri veya taze nane yaprağı gibi besinleri serpiştirmeniz de hem suyunuzun antioksidan kapasitesinin çoğalmasına ve ödem atılmasına hem de tadının daha lezzetli olmasına takviyeci oluyor.

Kayısı

Potasyum bakımından zengin olan kayısı, beden akışkanlarının balansını gözetmede takviyeci olarak, ödeme karşı tesirli oluyor. Günde 3-4 adet kayısı harcamak bedendeki ödemin atılmasını basitleştiriyor.

Turp

Turp yüksek oranda potasyum ve folat kapsayan natürel besinler arasında yer alıyor. Haftada 1-2 defa turp harcamak ödemin atılmasına büyük oranda takviyeci olabiliyor. Fakat gaz problemine sebep olabileceği için haşlayarak yemek veya suyunu içmek daha fayda sağlayacaktır.

Ananas

Natürel detoks olarak da adlandırabileceğimiz ananası her mevsim bulabilmeniz olası. Ananası parçalara bcan verip su haline getirip içmenizi öneririz.

Yaban mersini

A,B,C vitaminleri açısından yüksek oranda lif kapsayan yaban mersini, sindirim sisteminin kumpaslı çalışmasına takviyeci oluyor ve bu sayede kabızlığı önlüyor. Sindirimi süratlendirdiği için ödemin atılmasında da yararlı oluyor.

Nar suyu

Nar suyu olarak bahsettiğimiz suyun natürel meyve suyu olduğunu unutmamanız gerekir. Taze nardan bunalmış bir nar suyu, ödem attırıcı tesire sahip olacaktır. Burada dikkat etkeniz gereken en ehemmiyetli şey ise kanınızdaki şeker oranı. Şeker hastalarının hekimine danışarak hangi oranda harcaması gerektiğini bilmesi gerekiyor.

Yoğurt

Marketlerden satın almak yerine konutta yaptığınız yoğurt, prebiyotik tesiriyle natürel bir ödem söktürücüdür. Özellikle kabarıklıkların yok olmasında büyük bir tesire sahiptir.

Salatalık

İçerisinde bulunan beta karoten ve C vitamini gibi antioksidanlar bulunduran salatalığın takribî çoğu sudan oluşuyor. Salatalığı içtiğiniz suya ilave edip ve bilave ettirmek antioksidan tesirini yükselterek ödem atmada takviyeci oluyor.

Maydanoz

Yeşil bitkilerin ödem attırıcı besinler arasında olduğu artık neredeyse ispatlanmıştır. Sabahları harcayacağınız yarım kase maydanoz en tesirli besinlerden bkocamandır. Özellikle kabarıklığı eksiltir.

Ananas

Natürel detoks olarak da adlandırabileceğimiz ananası her mevsim bulabilmeniz olası. Ananası parçalara bcan verip su haline getirip içmenizi öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN