Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Müzik aleti çalmak nasıl bilinir piyano yeni başlayanlar için uygun!

Müzik aleti çalmak nasıl bilinir piyano yeni başlayanlar için uygun!

Her zaman dinlediğimiz, klişeleşmiş bir laftır ‘Müzik ruhun yiyeceğidir’. Ne var ki koronavirüs salgınının hem fiziksel hem de ruhsal olarak bizleri etkilediği zamanlarda bu lafın doğruluğunu bir defa daha kavrayabiliyoruz. Şayet siz de müziğin dinlendirici, rehabilitasyon edici tarafına inanıyorsanız her zaman hayalini kurduğunuz bir çalgıyı çalmayı bilerek hayallerinize bir adım atabilirsiniz! Piyano Piyano hem yeni […]

Her zaman dinlediğimiz, klişeleşmiş bir laftır ‘Müzik ruhun yiyeceğidir’. Ne var ki koronavirüs salgınının hem fiziksel hem de ruhsal olarak bizleri etkilediği zamanlarda bu lafın doğruluğunu bir defa daha kavrayabiliyoruz. Şayet siz de müziğin dinlendirici, rehabilitasyon edici tarafına inanıyorsanız her zaman hayalini kurduğunuz bir çalgıyı çalmayı bilerek hayallerinize bir adım atabilirsiniz!

Piyano

Piyano hem yeni başlayanlar için uygun olması hem de tüm yaş gruplarına kucak açması sebebiyle dünyada en çok çalınan çalgılar arasında yer alır. Ancak bu netlikle herkesin piyano hususunda akılda olabileceği anlamına gelmiyor. Bununla alakalı iyi olan şey, anekdotları okuyabilmeniz. Düğmeleri veya mısraları görmenize izin vermeyen koparma ve acayip el meskenleri olmadığı için notalara vurmak daha basittir. Rastgele bir çalgıyı çalmak netlikle bir hayli fayda sağlar ve her şeyden evvel cümbüşlüdür! Piyano muhtemelen yeni başlayanlar için en iyi çalgıdır ve herkesin ilk seçimi olmaya uygundur!

Keman

Muhtemelen çalması en güç çalgılardan biri keman. Yalnızca çalgının yerleştirilmesi karışık değil, aynı zamanda ne yaptığınızı dahi görmüyorsunuz. Yalnızca el pozisyonuna ve yayın hareketine güveniyorsunuz. Ayrıca, telleri kullanması ve bu çalgıyı uygun biçimde çalabilmek için hem efor hem de hassasiyete lüzum dinlemeniz sebebiyle bir hayli insan için çok karışıktır.

Gitar

Elbette gitar hem çocuklar hem de erişkinler için en çok çalınan çalgılardan biridir ve bu sebeple tüm yaş grupları için uygundur. Ayrıca gitar için her yerde bir hayli bilgi ve verimli ipucu bulabilirsiniz, internetteki dersleri izleyerek ve konutunuzda pratik yaparak bilebilirsiniz. Ancak bu, çalgıya gerçekten dominant olma bahtınızın %100 olduğu anlamına gelmez. Tamamen dominant olmak birkaç ayrı notayı kapmaktan çok daha güçtür. Pek çok insan bundan rahatsız olduğu için pes eder.

Akordeon

Bu muhteşem çalgı, pek çok insanın beğendiği oldukça değişik ve zengin bir ses üretir. Bununla beraber, bir hayli insan akordeon çalmanın oldukça güç bir iş olduğunu düşünerek aldatılır, hatta size yakın satılık bir akordeon bulmak dahi bir hoca bulmaktan daha güç bir süreç olabilir. Yalnızca körüğü itip sürüklemiyorsunuz, bunu çalgının her iki yanındaki tuşlara basarken aynı anda yapmanız gerekiyor. Bir tarafı piyanoya eş ve kendi başına piyano çalmak yeterince güçtür! Bu çalgı basitçe ses üretebilse dahi, bu çalgı üzerinde ustalaşabileceğiniz ve iyi bir şey üretebileceğiniz anlamına gelmez.

Saksafon

Bu çalgının en iyi etmenlerinden biri el yerleştirmeleridir – saksafonu bir hayli üflemeli enstrüman gibi ağız hizasında yakalamanıza gerek yoktur, bunun yerine el daha rahat bir konuma yerleştirilir. Tüm üflemeli enstrümanların kendi güçlükleri olduğundan ve başlangıçta pek çok insanın çalamayacağı için, bunu yapmak için soluk eforuna ve iyi ciğerlere lüzumunuz olacak. Ayrıca tüm anahtarları bilirken sabırlı olmanız gerekecek, zira onlara doğrudan bakamayacaksınız. Saksafonu çalarken adale belleğine sahip olmanız gerekecek.

Gayda

Eşsiz tasarımı ve daha da ayırt edici sesi ile bu çalgı, piyasadaki en tanınmış ve ikonik çalgılardan biridir. Ancak gayda sandığınız kadar yaygın olarak çalınmıyor. Formda olsanız dahi, emin bir solunum ve hava hakimiyet usulüne lüzumunuz olacaktır. Üstelik bulunduğunuz yere bağlı olarak, muhtemelen yakınınızda hiçbir yerde bir gayda hocayı da bulamayacaksınız : 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN