Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Mısırın faydaları neler hemoroit sorunlarını önler!

Mısırın faydaları neler hemoroit sorunlarını önler!

Dünyada en çok imali yapılan ve harcanan gıdalardan olan mısır beden için çok verimli bir yiyecek. Mısır, A ve E vitamininden zengin yapısıyla bir hayli hastalığı rehabilitasyon etmeye ve önlemeye destekçi olur. Bedendeki enerjiyi arttırır, kan şekeri ve kolesterolü düşürür, hemoroitin önlenmesini sağlar. İşte mucize yiyecek mısırın hiç dinlemediğiniz bereketleri! Anemiyi giderir Mısır, B12 Vitamini […]

Dünyada en çok imali yapılan ve harcanan gıdalardan olan mısır beden için çok verimli bir yiyecek. Mısır, A ve E vitamininden zengin yapısıyla bir hayli hastalığı rehabilitasyon etmeye ve önlemeye destekçi olur. Bedendeki enerjiyi arttırır, kan şekeri ve kolesterolü düşürür, hemoroitin önlenmesini sağlar. İşte mucize yiyecek mısırın hiç dinlemediğiniz bereketleri!

Anemiyi giderir

Mısır, B12 Vitamini bakımından zengindir, folik asit ve demir bedendeki kırmızı kan hücrelerinin yapımına destekçi olur. Taze kırmızı kan hücreleri üretmek için gereken yiyecek maddelerini sağlayarak kansızlık tehlikesini eksiltmede destekçi olur.

Enerji Artırıcı

Sporcuysanız veya spor salonunda spor yapmayı hoşlanıyorsanız, öğünlerinize daha sık mısır ilave edin. Mısır, daha uzun bir müddet enerji sağlayan ancak daha yavaş bir süratte hazmedilen kompleks karbonhidrat kapsar.

Kan şekeri ve kolesterol seviyesini düşürür

Mısır ve mısır yağı kan akışını çoğaldırır, kolesterol emilimini düşürür ve insülini kumpaslar. Mısır, şeker hastaları ve kolesterol hastaları için müthiş bir tercihtir. Mısır, B1 Vitamini, B5 Vitamini ve C Vitamini açısından oldukça zengin olup hastalıklarla çabada ve yeni hücrelerin üretilmesinde ehemmiyetli rol oynar. Yüksek lifli mısır, aynı zamanda şeker hastalarında kan şekeri seviyesini eksilterek bedendeki kolesterol seviyelerini düşürmede destekçi olur.

Basurları önler

Bir kadeh mısırın lif içeriği, günlük önerilen ölçünün % 18.4’ü kadardır. Bu, kabızlık ve basur gibi sindirim problemlerini rahatlatmanın yanı gizeme, bütün hububatlı olması sebebiyle sütun kanseri tehlikesini eksiltmede destekçi olur.

Kalbi takviyeler

Son araştırmalar, tanelerinde bulunan fito-yiyecek maddelerinin geniş bir kombinasyonu sayesinde mısırın antioksidanlar açısından zengin olduğunu göstermektedir. Mısırda bulunan, lutein ve zeaksantin gibi karotenoidler kalp destekleyici özelliklerden mesuldür.

Sıhhatli bir cilt

Mısır, kolajen imalini artıran ve UV kaynaklı özgür radikallerin cilde hasar vermesini önleyen C vitamini ve likopen kapsar. Mısır; yemenin yanı gizeme, mısır yağı, mısır nişastası gibi mahsulleri cilde doğrudan uygulanabilir ve çoğu kozmetik mahsulde bir bileşen olarak kullanılabilir.

Sıhhatli kilo almaya destekçi

Mısır yüksek ölçüde kalori kapsadığı için, süratle kilo almak isteyenlerin kesinlikle harcamasında fayda vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN