Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Migren nasıl tedavi edilir?

Migren nasıl tedavi edilir?

Dayanılmaz baş ağrısı denince akla gelen ilk rahatsızlıkların başında migren gelmektedir. Bir çok insanın kabusu olan migrenin bulguları nelerdir? sualini sizler için araştırdık. Migren ağrısını tetikleyen besinlerde bulunmaktadır bunlar; Daha Önceki peynir, çerez, çikolata, soğan, incir, karaciğer, kafeinli besinler, salamura balık-et gibi gıdalar migreni aynı zamanda tetiklemektedir. İlk olarak migrenin bir baş ağrısı mı yoksa […]

Dayanılmaz baş ağrısı denince akla gelen ilk rahatsızlıkların başında migren gelmektedir. Bir çok insanın kabusu olan migrenin bulguları nelerdir? sualini sizler için araştırdık.

44025_6.jpg

Migren ağrısını tetikleyen besinlerde bulunmaktadır bunlar; Daha Önceki peynir, çerez, çikolata, soğan, incir, karaciğer, kafeinli besinler, salamura balık-et gibi gıdalar migreni aynı zamanda tetiklemektedir.

44025_1.jpg

İlk olarak migrenin bir baş ağrısı mı yoksa migren mi olduğunu kavramak güç olabilir. Bu ikisi arasındaki farkı ayırabilmeniz için sizlere migrenin bulgularını sıraladık:
-Orta şiddette veye mucizevi bir baş ağrısının olması,
-Bulantı ve kusma gidişatında,

44025_2.jpg

-Işığa ve sese duyarlılık,
-Ağrı hareketle çoğalmaktadır,
-Zonklayıcı, nabız gibi atan bir ağrının olması aynı zamanda ağrının tek taraflı olması gidişatında migrenin belirtilerini kavrayabilirsiniz.

44025_3.jpg

44025_4.jpg

44025_5.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN