Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Mide bulantısına ne iyi kazanç? İşte mide bulantısını gideren 3 besin!

Mide bulantısına ne iyi kazanç? İşte mide bulantısını gideren 3 besin!

Pek çok değişik sebebe bağlı olarak çıkabilen mide bulantısını natürel yollarla rehabilitasyon edebilirsiniz. İşte mide bulantısını gideren natürel yöntemler… Derin soluk alıp verme Hafif bulantı vaziyetinde tercihen pak havada derin soluk alıp vermek bulantının geçmesine destekçi olabilir. Özellikle fazla yemek yemek ya da içki içmekten kaynaklanan bulantılar için bu yöntem oldukça bereketlidir. Mide bulantısı ve […]

Pek çok değişik sebebe bağlı olarak çıkabilen mide bulantısını natürel yollarla rehabilitasyon edebilirsiniz. İşte mide bulantısını gideren natürel yöntemler…

Derin soluk alıp verme

Hafif bulantı vaziyetinde tercihen pak havada derin soluk alıp vermek bulantının geçmesine destekçi olabilir. Özellikle fazla yemek yemek ya da içki içmekten kaynaklanan bulantılar için bu yöntem oldukça bereketlidir.

derin-nefes-almak-neden-rahatlatiyo-rjut

Mide bulantısı ve sıklıkla bulantıya eşlik eden kusma rastgele bir hastalığa özel değildir. Mide – bağırsak enfeksiyonları, kalp krizi ve menenjit gibi birçok değişik hastalıkta görülebilen bir belirtidir.

midebulantisi-DjXl.jpg

Mide bulantısının en sık tesadüfülen sebepleri şöyle: Besin zehirlenmesi, fazla içki ve nikotin tüketimi, kafeinli meşrubatların fazla tüketimi, ilaç zehirlenmesi, besin intoleransı, gastrit, mide ülseri, apandisit, pankreatit biçiminde sıralanabilir.

60461b1ab57f150c1c224569-qaFh.jpg

Mide bulantısı yaşandığında öncelikle kesinlikle hekime başvurmak ehemmiyetlidir. Altta uyuyan ciddi bir neden tespit etilmezse hekim tekliflerine ek olarak bulantıyı gevşetmek için konutta yapabileceğiniz bazı rehabilitasyonlar da vardır. Mide bulantısına iyi gelen bu rehabilitasyonlar bulantıya eşlik eden kusma, mide sızısı gibi belirtilere de iyi gelecektir. Peki mide bulantısının rehabilitasyonları nelerdir?

60461b1ab57f150c1c224569-MbPh.jpg

Zencefil

Zencefil, sindirim sistemi bozuklukları için son derece verimli bir bitkidir, çünkü bulantıyı geçirmede çok tesirli bileşenler kapsar. Bu bileşenler sindirim işlevini tertip eden ve teşvik eden özellikler btemizletir. Özellikle taze zencefili dilimleyip üzerine kaynar su dökerek demledikten sonra içmek mide bulantısı ve sızısına iyi kazanç. Sindirim meseleleri için taze zencefil yerine kuru toz zencefil de kullanılabilir.

zencefil-1-036602440-7009-OHfb.jpg

Papatya veya rezene çayı

Papatya veya rezene çayı da mide bulantısını geçirmede oldukça tesirlidir. Çay yapıldıktan sonra tatlandırılarak ve minik yudumlarla içilmelidir. Çok sıcak olmamalıdır ve olasıysa şeker yerine bal ile tatlandırılmalıdır.

6059e3547152d83808a93512-vhKv.jpg

Nane limon

Nane ile kabuğuyla birlikte dilimlenmiş limon çay yapılıp içilirse bulantıya iyi kazanç. Fakat bazı şahıslarda bu çayın güçlü aroması bulantıyı şiddetlendirebileceğinden kullanırken dikkat edilmelidir.

nane-limon-nasil-yapilir-nane-limon-y1Zk
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN