Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,33
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %0,54
 • BIST
  %-0,32
Kalp krizi tehlikesini artıran besinler neler beyaz çikolataya dikkat!

Kalp krizi tehlikesini artıran besinler neler beyaz çikolataya dikkat!

Sağlık meseleleri arasında dikkat edilmesi gereken rahatsızlıklardan biride kalp krizidir. Kalp krizine genellikle neden olan gidişatlardan biri de koronerdir. Koroner, Kolesterol, sıradan vücutsal işlev için hayati ehemmiyete sahiptir ancak çok fazla olması da hasarlıdır. Gşanlık yaşamda beğenerek beyaz çikolata şekerleme gibi tükketiğimiz bir çok yiyecek karaciğerde ayrılınarak kolestrole yol açar.  Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış […]

Sağlık meseleleri arasında dikkat edilmesi gereken rahatsızlıklardan biride kalp krizidir. Kalp krizine genellikle neden olan gidişatlardan biri de koronerdir. Koroner, Kolesterol, sıradan vücutsal işlev için hayati ehemmiyete sahiptir ancak çok fazla olması da hasarlıdır. Gşanlık yaşamda beğenerek beyaz çikolata şekerleme gibi tükketiğimiz bir çok yiyecek karaciğerde ayrılınarak kolestrole yol açar.  Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak, kalp krizi tehlikesini eksiltmek için uzak durulması gereken gıdalardan bahsetti.

Kalp krizi, kalbe kan akışı aniden engellendiğinde oluşabilir. Ciddi bir tıbbi acil gidişat olarak kabul edilir ve hayatı tehdit edici neticeler doğurabilir. Peki, bundan korunmanın bir yolu olabilir mi? Evet, beslenmenizde bazı besinlere yer vermeyerek kalp krizinden korunmanız olası!

Kalp krizi tehlikesini eksiltmek için bu yiyecekleri eksiltin

Beyaz çikolata, şekerleme, kek, puding ve bisküvi, hamur işleri, börek, poğaça, sosis, hamburger, pastırma ve kebap gibi yağlı etler, Margarin, palm yağı, hindistan cevizi, Hindistan cevizi kreması, hurma yağı krema, süt, yoğurt, krem peynir gibi bütün yağlı süt mahsulleri özellikle dikkat edilmesi gereken yiyeceklerdir.

Bir Hayli gıdanın üzerinde doymuş ve doymamış yağların bir listesi vardır. Doymuş yağ oranı yüksek besinleri kesmeye, daha fazla doymamış yağ kapsayan besinlerle değiştirmeye çalışın” diyen Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak, “Enerjimizin üçte biri, bir kadın için gnamda takribî 70 g. ve bir erkek için gnamda 90 g. yağdan gelmelidir. Ancak doymuş yağların bunun üçte birinden aşırısını kapsamaması önerilir kadınlar için 20 g. ve erkekler için 30 g.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN