Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,62
 • BIST
  %0,76
Mevsim geçişlerinde alerji ve göz kuruluğu nedenleri uzmanlar uyarıyor!

Mevsim geçişlerinde alerji ve göz kuruluğu nedenleri uzmanlar uyarıyor!

Bahar ayının yanaştığı şu son günlerde artık havalar iyiden iyiye ısınmaya başlıyor. Mart daha çıkmadı her an her şey olabilir. Ama bahar kendini yavaşta olsa muhakkak etmeye başladı. Mevsim geçişlerinin belki de en sevimsiz yanı bir hayli hastalığa davetiye çıkarıyor olmasıdır. Bu geçiş yarıyıllarında bedenimiz gibi gözlerimizinde hastalandığını öğreniyor muydunuz? Gözlerimiz mevsim geçişlerinden en çok etkilenen […]

Bahar ayının yanaştığı şu son günlerde artık havalar iyiden iyiye ısınmaya başlıyor. Mart daha çıkmadı her an her şey olabilir. Ama bahar kendini yavaşta olsa muhakkak etmeye başladı. Mevsim geçişlerinin belki de en sevimsiz yanı bir hayli hastalığa davetiye çıkarıyor olmasıdır. Bu geçiş yarıyıllarında bedenimiz gibi gözlerimizinde hastalandığını öğreniyor muydunuz? Gözlerimiz mevsim geçişlerinden en çok etkilenen uzuvlarımızın başında geliyor. Uzmanlar uyarıyor! Mevsim metamorfozlarıyla beraber hava şartlarına bağlı olarak gözlerde kuruluk ve alerji görülebiliyor. Mevsim geçişlerinde göz sıhhatine müteveccih tüm merak edilenleri Op. Dr. Hanife Öztürk Kahraman’dan bildik. 

”UZUN ZAMAN BİLGİSAYARA KULLANIMI GÖZ KURULUĞUNU ARTTIRIYOR” 

Uzun zaman bilgisayar kullanımının da göz kuruluğunu artıran ehemmiyetli etmenler arasında yer aldığını anımsatan Op. Dr. Hanife Öztürk Kahraman, “Göz kuruluğundan kaynaklanan; batma, yanma, bitkinlik, aniden sulanma gibi şikayetlerle müracaat eten hastalar için; yapay gözyaşı, gözyaşı ritmini artırıcı damlalar ve gözyaşı kanallarına tıkaç koyma usullerinden oluşan bir rehabilitasyon uyguluyoruz” dedi.

 YALNIZCA MEVSİMSU BASKIN OLARAK ORTAYA ÇIKMIYOR 

Göz kuruluğunun sadece mevsimsu baskın olarak ortaya çıkmadığını anımsatan Kahraman, “Beden kaynaklı faktörlerin yanı gizeme; romatizmal hastalıklar, tiroid bazlı ilaçlar ve gençlerin kullandığı bazı sivilce ilaçları da kuruluk seviyesini artırabiliyor” diye konuştu.

MUHTELİF REHABİLİTASYON USULLERİ BULUNUYOR 

Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında görülen alerjik konjonktiviti, polen, güneş ışığı, ev tozları ve evcil hayvanlar gibi unsurların tetiklediğini kaydolan Op. Dr. Hanife Öztürk Kahraman, bu rahatsızlık için de antihistaminik ve kortizon kapsayan damla rehabilitasyonu uygulandığı bilgisini verdi.

GÖZLERİNİZİ KAŞIYIP OVUŞTURMAYIN

Gözleri su ve elleri de sabunlu suyla yıkamanın alerjinin getirdiği tesirleri eksilttiğine dikkat toplayan Kahraman, gözleri kaşıma ve ovalamanın göz sıhhati açısından doğru olmadığına sözlerine ilave etti.

İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN