Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Menopoz döneminde nasıl beslenilmelidir? Menopoz döneminde beslenme nasıl olmalıdır?

Menopoz döneminde nasıl beslenilmelidir? Menopoz döneminde beslenme nasıl olmalıdır?

Bayanların fobili düşü olan menopoz yarıyılında dikkat edilmesi gereken temel nedenler arasında beslenme vardır. Bu yarıyılda en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biride beslenmedir. Güç ve külfetli bir yarıyıl yerine sizi hafifletecek gıdaları harcamanız gerekmektedir. Sizler için bugün menopoz yarıyılında nasıl beslenmeniz gerektiğini sıraladık… ”Doğal süper yiyecek, insan sıhhatine verimli son derece zengin ve natürel […]

Bayanların fobili düşü olan menopoz yarıyılında dikkat edilmesi gereken temel nedenler arasında beslenme vardır. Bu yarıyılda en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biride beslenmedir. Güç ve külfetli bir yarıyıl yerine sizi hafifletecek gıdaları harcamanız gerekmektedir. Sizler için bugün menopoz yarıyılında nasıl beslenmeniz gerektiğini sıraladık…

”Doğal süper yiyecek, insan sıhhatine verimli son derece zengin ve natürel içerikleriyle, bedenin temel gereksinimlerini vitamin, mineral, protein, yağ vb az ölçü harcansa bile karşılayan, hastalıklara karşı gözetici ve rehabilitasyon edici tesiri bulunan besinler olarak belirlenebilir. Bunlar kumpaslı kullanıldığında bağışıklık sistemi kuvvetleniyor, insan kendini dinç ve dinç seziyor. 

Dünyada ‘superfood’ statüsüne kavuşmuş bir hayli yiyecek var. TABDER Başkanı Ayhan Ercan tıbbi aktarlıktan gelen senelerin deneyimi, bilgi birikimi ile dünyada en çok öğrenilen ve Türkiye’de de bulunabilen süper besinleri inceledi. Bunlara kendi topraklarımızda yetişen süper yiyecek ve adaylarını ekledi.

Bununla da kanaat etmeyip bilimsel araştırmaların referanslarıyla, bu besinlerin hangi rahatsızlık ve hastalıklara karşı nasıl kullanılabileceğine ilave etti. Yetmedi, bu süper yiyeceklerle hazırlayabileceğiniz süper reçeteler ve süper lezzetli tarifler de kitaptaki yerini aldı. Ve ortaya süper bir kılavuz çıktı.

Buğday çiminden yaban mersinine kinoadan chia tohumuna, arı sütünden sumağa, duttan nara, kızılcıktan susama, keçiboynuzundan likapaya dünyada ve ülkemizde önde gelen süper besinler… Demir noksanlığı, anemi, kiloluluk, fazla cılızlık, kısırlık, kabızlık, alerji, sistit, candida, boy kısalığı gibi meselelere karşı destekleyici reçeteler… Tarhanadan ekmeğe, köfteden kısıra, kekten pudinge, çikolatadan dondurmaya gluten ve şeker kapsamayan süper besinler ile hazırlanmış özel tarifler…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN