Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,84
 • EURO
  %-1,01
 • ALTIN
  %0,33
 • BIST
  %-0,13
Magnezyum beceriksizliği İbrahim Saraçoğlu yoğurt-soda kürü tarifi

Magnezyum beceriksizliği İbrahim Saraçoğlu yoğurt-soda kürü tarifi

Magnezyum noksanlığının yaygın bulgularından biri olan adale kramplarını geçiren natürel bir tarif var. Magnezyum beceriksizliği İbrahim Saraçoğlu’nun tariflerini arayanlar için yoğurt-soda kürünün ayrıntılarını sizler için hazırladık. Gün içinde yada geceleri ayak kasılması ve adale kramlarının yaygın sebepleri zorlayıcı egzersizler, uzun müddet ayakta durma, susuzluk, kilo aşırısı, eksik beslenme ve magnezyum beceriksizliği olabilir. İbrahim Saraçoğlu yoğurt-soda […]

Magnezyum noksanlığının yaygın bulgularından biri olan adale kramplarını geçiren natürel bir tarif var. Magnezyum beceriksizliği İbrahim Saraçoğlu’nun tariflerini arayanlar için yoğurt-soda kürünün ayrıntılarını sizler için hazırladık. Gün içinde yada geceleri ayak kasılması ve adale kramlarının yaygın sebepleri zorlayıcı egzersizler, uzun müddet ayakta durma, susuzluk, kilo aşırısı, eksik beslenme ve magnezyum beceriksizliği olabilir. İbrahim Saraçoğlu yoğurt-soda kürü ile adalelerin lüzum dinlediği mineral noksanlıklarının giderilebileceği görüşünde. Zira hem yoğurt hem de soda magnezyum açısından zengin yiyecekler. 

Yoğurt-soda sürü için. Bir kase ev üretimi yada organik yoğurdu bir ölçü çırpın. Ardından içine usulca sodayı dökün. Karışımı homojenize ettikten sonra gün içinde tamamlayacak biçimde harcayın. 

Magnezyum beceriksizliği rehabilitasyonu için kullanılan yoğurt-soda kürü tek başına bütün olarak bir rehabilitasyon sağlamaz. Şayet ileri derecede magnezyum noksanlığınız varsa kesinlikle bir hekimden destek almanız ve tıbbı rehabilitasyon uygulamanız gerekir. Ancak magnezyum noksanlığınız yüksek seviyelerde değilse ve beslenmeyle düzelebileceği güzergahında bir hekim nasihati aldıysanız yoğurt-soda kürünü sıklıkla sınamanızı öneririz.

MAGNEZYUM BECERİKSİZLİĞİ REHABİLİTASYONU İÇİN HANGİ HEKİME GİTMEK GEREKİR?

Magnezyum beceriksizliği tanısı için öncelikle bir dahiliye uzmanına görünmekte fayda var. İlk basamak rehabilitasyonların işe yaramadığı magnezyum eksiliği gidişatında ise ayrıntılı teşhis ve tanı için endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanına görünmek gerekir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN