Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Kumkuat verimleri neler idrar söktürücü özelliği bulunuyor!

Kumkuat verimleri neler idrar söktürücü özelliği bulunuyor!

Kumkuat, içinde bol ölçüde C vitamini barındıran bir turunçgildir. Görüntüsü itibari ile mandalinaya eş ancak değişik narenciyeyle arasında büyük bir fark vardır, Kumkuat kabuğuyla birlikye yenir.  Bedenin korunma mekanizmasını gözetmek için oldukça lüzumlu olan bu meyvenin bereketleri saymakla bitmiyor. Dünyada en çok Doğu Asya ve Çin’de yetiştirilen bu minnoşa ülkemizdeyse en çok, Akdeniz abuhavasının egemen olduğu yerlerde […]

Kumkuat, içinde bol ölçüde C vitamini barındıran bir turunçgildir. Görüntüsü itibari ile mandalinaya eş ancak değişik narenciyeyle arasında büyük bir fark vardır, Kumkuat kabuğuyla birlikye yenir.  Bedenin korunma mekanizmasını gözetmek için oldukça lüzumlu olan bu meyvenin bereketleri saymakla bitmiyor. Dünyada en çok Doğu Asya ve Çin’de yetiştirilen bu minnoşa ülkemizdeyse en çok, Akdeniz abuhavasının egemen olduğu yerlerde ve Rize’de tesadüfülüyor. İsterseniz bu meyveyi konutta kendinizde yetiştirebilirsiniz!

BEREKETLERİ NELERDİR?

Her turunçgil gibi o da nefis bir C vitamini ambarı, bu sayede bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.

C vitamininden aldığı efor sayesinde büyüyen antioksidan özelliği, bizi hastalıklardan koruma mevzusunda da çok dayanakçı oluyor.

Sindirim sisteminin kumpaslı çalışmasına destek olarak mide bulantısı, iştahsızlık ve hazımsızlık gibi sindirim sistemi meseleleriyle baş ediyor.

Sindirim sistemindeki bu tesiri idrar söktürücü olarak dayanakçı olmasını da sağlıyor.

Ufacık cüssesiyle içinde yüksek oranlarda A, B1, B2 ve B3 vitaminleri de bulunduran kumkuat, bu vitaminlerle asap sistemimizi kuvvetlendirmede destek oluyor.

Asap sistemi kumpaslı ve sıhhatli çalıştığı için de bu minnoş, stres kaynaklı baş sızısı ve uykusuzluk gibi meseleleri ortadan kaldırıyor.

Kolesterolü yüksek olanların desteğine koşan kumkuat, yüksek kolesterolü düşürerek kolesterol balansı sağlıyor.

Aynı tesiri tansiyon üzerinde de gösteren meyve, yüksek tansiyon meseleyi yaşayanlara takat oluyor.

İnanması efor olsa da içinde kalsiyum bulunduğundan, diş ve kemik sıhhati mevzusunda da destek vermekten geri durmuyor.

Antiseptik özellikler gösterebilen bu meyve mikropları öldürebildiğinden minik çaplı gıda zehirlenmeleri ya da böcek ısırmaları mevzusunda da iyileşme sürecine katkıda bulunuyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN