Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kulak ağrısına ne iyi gelir sıcak kompres uygulayın!

Kulak ağrısına ne iyi gelir sıcak kompres uygulayın!

Dünyanın en makûs ağrı cinslerinden biri de hiç şüphesiz kulak ağrısıdır. Zaman zaman ansızın başlayan kulak ağrısı şahsın günlük hayatını oldukça negatif etkileyebilir. Ansızın başlayan kulak ağrısını konutta kendi natürel yöntemlerinizi geçirebileceğinizi öğreniyor muydunuz? Kulak ağrısını konutta geçirmenin natürel usulleri de bulunuyor? Peki kulak ağrıdene ne iyi kazanç? Kulak ağrısını geçiren natürel usulleri neler? İşte […]

Dünyanın en makûs ağrı cinslerinden biri de hiç şüphesiz kulak ağrısıdır. Zaman zaman ansızın başlayan kulak ağrısı şahsın günlük hayatını oldukça negatif etkileyebilir. Ansızın başlayan kulak ağrısını konutta kendi natürel yöntemlerinizi geçirebileceğinizi öğreniyor muydunuz? Kulak ağrısını konutta geçirmenin natürel usulleri de bulunuyor? Peki kulak ağrıdene ne iyi kazanç? Kulak ağrısını geçiren natürel usulleri neler? İşte tüm merak ettiğiniz suallerin cevapları elmaelma.com’da. 

SICAK KOMPRES UYGULAYABİLİRSİNİZ 

Ağrıyan kulağınıza sıcak kompres uygulayarak ağrıyı geçirebilirsiniz. Böylece hem kan akışını süratlendirecek hem de tahriş olan bögeyi yatıştırmaya destekçi olabileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey bir havluyu sıcak suda nemlendirmek ve ardından kulağın üstüne 5 dakika süresince uygulamak hepsi bu kadar! 

SARIMSAKLA AĞRIYI ANINDA DİNDİRİN 

Kulak ağrısını geçiren en tesirli natürel usullerden bir tanesi de sarımsaktır. Ham sarımsak enfeksiyonun neden olduğu kulak ağrısını eksiltmeye destekçi olmaktadır. Bir diş ham sarımsağı ezin suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz sarımsak suyunu kulağınıza damlatın. Hepsi bu kadar! 

ZEYTİNYAĞI SÜREBİLİRSİNİZ 

Kulak ağrısı için olmasa da kulak lekesini arınıp tıkanıklığını açması bakımından zeytinyağı da oldukça işlevseldir. Zeytinyağı kulak lekesini yumuşatır ve tıkanıklığı açar.  Yapmanız gereken tek şey, bir ölçü zeytinyağını ısıtmak ve kulağa 3 damla uygulamak. Başınızı 3 dakika süresince yana yatırın ve yumuşayan kulak lekesini çıkarın.Tıkanıklığın hemen açıldığını göreceksiniz. 

SOĞAN AĞRIYI GEÇİRİYOR 

Soğanda sarımsağa eş bir tesir göstermektedir. Antibakteriyel özelliği sayesinde kulaktaki enfeksiyonun kurumasına destekçi olur. Kulak içinde ağrıya neden olabilecek mikroorganzmaları öldürür. Yapmanız gereken tek şey, taze soğanı doğramak ve bir havluya sarmak. Kulağınıza 5 dakika uygulasanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN