Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Guava nedir akneleri yok ederek cildi temiz tutuyor!

Guava nedir akneleri yok ederek cildi temiz tutuyor!

Orta Amerika ve Asya ülkelerinde yetişen tropikal bir meyve olan guava, narenciyeden daha fazla C vitamini kapsayan yapısıyla bedene olağanüstü bereketli olan bir besin. Ananas, greyfurt, muz ve armut gibi meyvelerin karışımını hatırlayan tadıyla guavanın iç kısmı, çok minik sert tohumlar kapsamakta ve genellikle pembe veya somon renklidir. Guava meyvesi iltihaplı sivilceleri yok etmek ve pak […]

Orta Amerika ve Asya ülkelerinde yetişen tropikal bir meyve olan guava, narenciyeden daha fazla C vitamini kapsayan yapısıyla bedene olağanüstü bereketli olan bir besin. Ananas, greyfurt, muz ve armut gibi meyvelerin karışımını hatırlayan tadıyla guavanın iç kısmı, çok minik sert tohumlar kapsamakta ve genellikle pembe veya somon renklidir. Guava meyvesi iltihaplı sivilceleri yok etmek ve pak bir cilde sahip olmak için de bulunmaz bir meyve. İşte guava meyvesinin bilmediğiniz yararları!

Guava nedir?

Anavatanı Meksika, Orta Amerika olan guava nar anlamında latince “psidium” sözcüğünden türemiştir. Takribî 100 kadar cinsi bulunan guavanın tarımı günümüzde Güney Asya, Hawaii, Karaipler ve Afrika’da yapılıyor. Sıhhate pek çok yararı bulunan bu meyvenin koyu yeşil ters doğrultuya basit epliktik veya oval 5 – 15 cm uzunluk arasında değişen yapraklara sahip yapısı vardır. Çiçekleri beyaz ve 5 taç yapraklı,muhtelif erkek faize organlarını kapsar.

Hastalıklara karşı korur

Süper bir meyve olarak guava size yalnızca sıhhatinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlü besleyen besinler vermez, gerçeğinde çok muhtelif hastalıklara ve hastalıklara karşı koruyabilir.

Beyin hastalıklarını önlüyor

Guava’da bulunan karotenoidler, flavonoidler ve terpenoidler, antioksidan bileşikler de, kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve hatta alzheimer gibi dejeneratif beyin hastalıklarını önleyebilecek anti-inflamatuar tesirlere sahiptir.

Pak bir cilt sağlıyor

Guava, iltihaplı sivilceye neden olan bakterileri öldürerek daha pak bir cilt sağlar.

Ruh haline tertip ediyor

Guava’da bulunan B vitaminleri yalnızca bilişsel işlevlerinizi gözetmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halinizi ve hormonlarınızı tertip etmede de ehemmiyetli bir rol oynar.

Kilo vermeye destekçi

Lif içeriği sebebiyle sindirim sistemine katkı sağlayan guava, kilo kaybı için de harika bir besindir.

Guava nasıl kullanılır?

Egzotik bir meyve olan guava, peynir tabağına çok yakışacak olan bir lezzettir. Tatlılarda da kullanabileceğiniz guavayla cheesecakeler, sorbeler veya mini meyveli tartlar yapabilirsiniz. Bunlara ayrıca smoothies, meyve suları ve meyve salatalarını da ekleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN