Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Konutta kalmaktan korkma, geç kalmaktan kork! Sağlık Kurumuna müracaat etmekte gecikmeyin!

Konutta kalmaktan korkma, geç kalmaktan kork! Sağlık Kurumuna müracaat etmekte gecikmeyin!

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.Yavuz Selim Yıldırım mevzu ile alakalı bilgiler verdi. Koronavirüs temkinleri kapsamında 2 aydır konutta kal çağrıları ve Megakentlerde caddeye çıkma yasağı uygulaması sonrası salgının çoğalış süratinin hakimiyet altına alınması sonrasında derin bir soluk alan ülkemizde “konutta kal” çağrıları karşılık buldu.20 yaş altı ve 65 yaş üstü caddeye çıkma kısıtlaması devam etmekte, bu süreçte Koronavirüs sebebiyle […]

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.Yavuz Selim 
Yıldırım mevzu ile alakalı bilgiler verdi. Koronavirüs temkinleri kapsamında 2 aydır konutta kal çağrıları ve Megakentlerde caddeye çıkma yasağı uygulaması sonrası salgının çoğalış süratinin hakimiyet altına alınması sonrasında derin bir soluk alan ülkemizde “konutta kal” çağrıları karşılık buldu.20 yaş altı ve 65 yaş üstü caddeye çıkma kısıtlaması devam etmekte, bu süreçte Koronavirüs sebebiyle sağlık kurumulara gitmekten evham eden yurttaşlarımız bazen sağlık kurumulara müracaat etmekte geç kalabiliyor.

Bir Hayli birey virüs kapacağını düşünerek konutta kalmayı seçim ediyor 

Bunun sebepleri arasında sağlık kurumularda koronavirüs olması sebebiyle buraya gittiğinde sağlık kurumundan virüs kapacağını düşünerekten konutta kalmayı seçim ediyor.
Bir öteki neden ise hastalığının başka bir deyişle şikayetlerinin ehemmiyet derecesini, aciliyetini öğrenmeyerek gitmemesidir. Bunlara misal verecek olursak; 3 aylık bir bebeğin konutta nöbet geçirmesi ailesi tarafından fark edilmeyerek hekime geç müracaat biçiminde yansımaktadır.Bu zamanda bu çocuğumuzun Konvülziyon sebebiyle beyninde negatif tesirler oluşuyor, yeniden konutta kalp krizi bulgularını kendisinde fark edemeyen ve sağlık kurumundan korkan hastamız kalbinde ciddi zarar ile sağlık kurumuna geçdönemde başvuruyor.Basit bir karın sızısı sanılarak konutta bekleyen ve apandisiti patladıktan sonra sağlık kurumuna müracaat eten hastaları görmekteyiz.Yeniden ani duyma kaybı yaşayan ve sağlık kurumuna müracaatta geç kalarak bir kulak duymasını tamamen kaybeden hastamız var.Ayrıca strok geçiren ve geç müracaat yapan hastalarımız var.  Bayağılaşma takviminin açıklandığı şu günlerde sağlık kurumularda tüm dallarda Her türlü sağlık hizmeti daha öncekisi gibi verilmektedir.Aslında  Koronavirüs ile çaba yarıyılında da her türlü acil sağlık hizmetleri devam etmekteydi. Yeni yarıyılda bir çok özel sağlık kurumu covid hastalarını tamamen taburcu ederek yeni yarıyıl sağlık hizmeti sunmaya başladı.

 Sağlık Kurumuna müracaatta geç kalmaktan korkun

Burada en ehemmiyetli husus daha öncekinden olduğu gibi kendinizde tespit ettiğiniz şikayetinizde geç kalmadan sağlık kurumuna müracaat yapmak ehemmiyet talep ediyor.Bu bulguların bir hekim tarafından değerlendirildikten sonra ehemmiyetli bir şikayet olup olmadığı daha da emin oluyor.Özetle şunu söyleyebiliriz ; konutta kalmaktan ve Covidden korkmayın sağlık kurumuna müracaatta geç kalmaktan korkun. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN