Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Kola içmenin zararları nelerdir?

Kola içmenin zararları nelerdir?

Her gün kola içmenin bedende oluşturduğu zararlar olağanüstü! İçmeden evvel bir kere daha düşünün… Kanser tehlikeyi Kolanın geldiği plastik şişelerdeki benzen, kansere neden oluyor. Kanser tehlikesinin önüne geçmek için hekimler kola tüketiminin maksimum haftada bire düşürülmesi gerektiğini söylüyorlar. Dental aşınma Kolanın fazla asitli ve şekerli olması diş sıhhatini negatif etkiliyor. Çürüklere ve dental aşınmalara neden […]

Her gün kola içmenin bedende oluşturduğu zararlar olağanüstü! İçmeden evvel bir kere daha düşünün…

Kanser tehlikeyi

Kolanın geldiği plastik şişelerdeki benzen, kansere neden oluyor. Kanser tehlikesinin önüne geçmek için hekimler kola tüketiminin maksimum haftada bire düşürülmesi gerektiğini söylüyorlar.

43972_6.jpg

Dental aşınma

Kolanın fazla asitli ve şekerli olması diş sıhhatini negatif etkiliyor. Çürüklere ve dental aşınmalara neden olan kola ve eşi gazlı meşrubatların bedendeki vitamin seviyesini düşürmesi kalsiyum seviyesinin eksilmesini tetikliyor ve diş kayıpları görülüyor.

43972_1.jpg

Stres

Koladaki kafein uyku meselelerine ve netice olarak strese neden oluyor. Bir şişe kola büyük bir kadeh koyu kahve kadar kafein kapsamakta. Ayrıca kolanın bağımlılık yaratıcı özelliği ispatlandı başka bir deyişle tüketimi eksiltildiğinde baş sızısına neden oluyor.

43972_2.jpg

Obezite

Fazla kilolardan bahsettiğimizde, nasıl göründüğünüz değil nasıl sezdiğiniz ehemmiyetlidir. Fazla kilolar tek başına mesele yaratmasa da kilolu olmak, bağışıklık sisteminizi düşürerek eklemlerinize ve kalbinize baskı yapar.

43972_3.jpg

Cilt meseleleri

Her gün kola içmek, cildi sigara içmek kadar etkilemekte. Gazlı meşrubat tüketimi zamanla ciltte buruşukluklara neden oluyor. Ayrıca gazlı meşrubatlar, egzamaya, kuru cilde ve iltihaplı sivilceye neden oluyor.

43972_4.jpg

Kalp ve damar hastalıkları

Makûs kolestrolü çoğaldıran kola ve eşi gazlı meşrubatlar, kalp krizi tehlikesini de arttırıyor.Her gün 1 kutu kola içmek yüksek kan tazyikine neden olarak kalp krizini tetikliyor. Ayrıca kola içenlerde tip 2 diyabet geliştirme tehlikeyi çoğalıyor.

43972_5.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN