Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kalıcı dövmelerde kanser riski var mıdır aman dikkat!

Kalıcı dövmelerde kanser riski var mıdır aman dikkat!

Birçok şahıs tarafında beğenilen vurmalar ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık meselelerinin yaşanabileceğini ortaya çıkardı. Özellikle çocuk yaşta yapılan kalıcı vurmaların ilerleyen yarıyıllarda cilt kanserine neden olabileceği ortaya çıktı. Peki kalıcı hırpalamalarda kanser tehlikeyi neden var? Merak edilen sualin cevabına gelin hep beraber bakalım.  HIRPALAMA YAPTIRMADAN EVVEL SAĞLIK BOYUTUNA KESİNLİKLE BİR GÖZ ATIN  Hırpalama oldukça ciddi bir […]

Birçok şahıs tarafında beğenilen vurmalar ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık meselelerinin yaşanabileceğini ortaya çıkardı. Özellikle çocuk yaşta yapılan kalıcı vurmaların ilerleyen yarıyıllarda cilt kanserine neden olabileceği ortaya çıktı. Peki kalıcı hırpalamalarda kanser tehlikeyi neden var? Merak edilen sualin cevabına gelin hep beraber bakalım. 

HIRPALAMA YAPTIRMADAN EVVEL SAĞLIK BOYUTUNA KESİNLİKLE BİR GÖZ ATIN 

Hırpalama oldukça ciddi bir iştir. O surattan bu işin tıbbi boyutu oldukça ehemmiyetlidir. Öncelikle hırpalama yaptırmaktan daha acı veren bir hadise var ki o da sildirme operasyonları o surattan siz yaptırmadan evvel birde işin sağlık boyutuna bir göz atın.

HİJYEN ÇOK EHEMMİYETLİ 

Aids, Hepatit C, Hepatit B gibi berişici viral enfeksiyonlarin hırpalama yapılırken berişme tehlikeyi vardır. Bu surattan hırpalama yapılan yerlerde hijyen çok ehemmiyetlidir. Aksi taktirde berişici hastalıklara tutulma ihtimaliniz bulunuyor. Hırpalama yapma harekâtı lazerle yapılan bir işlemdir. Tenin altındaki boyaları emen hücrelerin imha edilmesiyle asıllaşan bu harekât oldukça acı ve ağrı vermektedir. Bunun yanı gizeme çocuk yaşlarda yaptırılan kalıcı vurmalar, ilerde cilt kanserine neden olmaktadır.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN