Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Kalçada çıkan sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz?

Kalçada çıkan sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz?

Son zamanlarda oldukça fazla dinlemeye başladığımız bir şikayet popo sivilcesi! Hanımların ellerine gelen pütürler veya aynaya baktığında farkettiği acısız sivilceler gitgide dağılmaya başladı. Peki popo sivilcesi neden olur ve nasıl rehabilitasyon edilir? Baş belası olan bu sivilcelerden kurtulmanın yolu hipotez ettiğinizden çok daha kolay! İşte bayanların özgüvenini eksilten ve fazla dile gelmeyen popo iltihaplı sivilcesinin rehabilitasyon […]

Son zamanlarda oldukça fazla dinlemeye başladığımız bir şikayet popo sivilcesi! Hanımların ellerine gelen pütürler veya aynaya baktığında farkettiği acısız sivilceler gitgide dağılmaya başladı. Peki popo sivilcesi neden olur ve nasıl rehabilitasyon edilir? Baş belası olan bu sivilcelerden kurtulmanın yolu hipotez ettiğinizden çok daha kolay! İşte bayanların özgüvenini eksilten ve fazla dile gelmeyen popo iltihaplı sivilcesinin rehabilitasyon usulleri: 

Natürel yağlar kullanabilirsiniz. Çay ağacı ve hindistancevizi yağı antibakteriyel ve antifungal yağlar olup sivilcelerinin iyileşmesine takviyeci olabilir. Bunun dışında varsa inflamasyon, bunu eksiltmek için büyük bir buz küpü ile sivilcelerinizi ovun. Bu doğrudan sivilce iyileşmesine takviyeci olmasa da varsa sızınız, buna acil takviye sağlayacaktır. Kalçalarınız için aspirin maskesi yapın. Bu operasyon için dört ya da beş aspirini ezin. Bir çorba kaşığı ılık su, tercihen azıcık bal ya da yoğurtla birleştirin. Ardından tüm kalçanıza ince bir katman halinde sürün.

GELECEKTEKİ SIKINTILAR NASIL ÖNLENİR?

1- Günde en az bir kere kalçalarınız yıkayın.

2- Haftada en az bir kere kalça gözenekleri tıkamayacak bir lif ve krem kullanarak cildinizi keseleyin. Bu operasyon ölü cilt hücrelerinden kalçalarınızın temizlemesini sağlayacaktır.

3- Benzoil peroksit kapsayan bir sabun kullanın. Bu operasyon fazla yağı ve sivilcelerin arınılmasına takviyeci olacaktır. 

4- Kokulu tuvalet kağıdı kullanımını vazgeçin.

5- Elbiselerinizi ve çarşaflarınızı yıkamak için alerjen olmayan bir sabun ve deterjan kullanın. Siz, alıngan cilde sahip bireyler için özel planlanmış deterjanlar kullanın.

6- Bol ve rahat kıyafetler seçim edin. Pamuk gibi natürel liflerden yapılmış iç çamaşırı seçin.

7- Ter, kalçalarınızda yağ ve bakterilerin tuzaklanmasına neden olabilir. Bu sebeple sık sık iç çamaşırınızı değiştirin ve terleme sonrasında duş alın

8- Su cildiniz için fantastik şeyler yapar. Hem içte ve hem dışta, bedeninizin yeterli sulandığından emin olmak için günde sekiz kadeh su için.

9- Şekerli, yağlı ve kızarmış olan ehemmiyetsiz besinlerden uzak durun. Bu cins besinler bedende insülinin çoğalışına neden olabilir. Ve bu da fazla sebum ve iltihaplı sivilce demektir.

10- Daha sık ayakta durun, daha az oturun. Uzun müddet oturma kalçalarınızın soluk almasını maniler, ter ve bakterilerin gözenekleri tıkar. Uzun süreli oturuyorsanız kalçalarınızdaki kan dolaşımını artırmak için ya yürüyüşe çıkın yada oturduğunuz yerden bacaklarınızı hareket ettirerek egzersiz yapın.

11- İltihaplı Sivilceleriniz uzun müddet devam ederse bir dermatoloğa görünün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN