Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,34
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,41
 • BIST
  %0,70
Kahvenin faydaları neler kanserin düşmanı!

Kahvenin faydaları neler kanserin düşmanı!

Güne başlarken bir haylimizin harcamadan uyanamadığı kahve, bereketleriyle donakaltıyor. Dost sohbetlerinin bırakılmazlarından olan kahve, mucize içeriğiyle bedene bir çok verimi de birliktesi getiriyor. Kumpaslı harcanan kahve kanser olma tehlikesini eksiltiyor, beden direncini çoğaldırıyor. Kahvenin öbür verimleri haberimizin devamında. Bunalımın ilacı Kahveyi beğenmemizin sebebi modumuz ve performansımız üzerinde de pozitif tesirleri. Kahve, kapsadığı maddeler nedeniyle anti […]

Güne başlarken bir haylimizin harcamadan uyanamadığı kahve, bereketleriyle donakaltıyor. Dost sohbetlerinin bırakılmazlarından olan kahve, mucize içeriğiyle bedene bir çok verimi de birliktesi getiriyor. Kumpaslı harcanan kahve kanser olma tehlikesini eksiltiyor, beden direncini çoğaldırıyor. Kahvenin öbür verimleri haberimizin devamında.

Bunalımın ilacı

Kahveyi beğenmemizin sebebi modumuz ve performansımız üzerinde de pozitif tesirleri. Kahve, kapsadığı maddeler nedeniyle anti depresif bir meşrubattır. Çalışmalara göre orta düzey kafein bireyi, daha zinde, hayal eforu yüksek, kendinden emin, iş motivasyonu yüksek, kendine tehlikesiz hale getiriyor.

Kanser karşıtı

Kahve içerisindeki antioksidan bileşenler sayesinde bedenimizde kanser gelişimine neden olabilen özgür radikalleri tesirsiz hale getiriyor. Ayrıca kahve, prostat kanseri, ten kanseri ve beyin urlarının yaradılışına karşı gözetici bir tesire sahip.

Diyabet tehlikesini eksiltiyor

Kahve tüketiminin diyabet tehlikesini ve insülin mukavemetini düşürdüğü yapılan çalışmalarda ortaya çıktı. Araştırmalara göre günde 3-5 fincan kahve içen erişkinlerde diyabet tehlikeyi %29, günde 5 fincandan fazla içenlerde ise %59 oranında eksildi.

Zayıflamaya destekçi

Yapılan çalışmalar, kafeinin metabolizma süratini az da olsa artırabileceğini gösterdi. Harcanan ölçü çoğaldıkça, bu tesir de gitgide çoğalıyor. Metabolizma sürati çoğaldıkça kilo vermek daha da basitleşiyor, kilo almak güçleşiyor. Ayrıca kahvenin, yağ yakımına da bir ölçü destekçi olduğunu gösteren çalışmalar var.

Alzheimer’ı önlüyor

Kahvenin uzun süreli belleği geliştirdiği, Alzhemier ile savaştığı, bu tesirlere kahvenin içindeki kafeinin neden olduğu ve bunun için lüzumlu olan optimum kafein ölçüsünün 200 mg 2-3 fincan kahve olduğunu ortaya koydu. Buna ek olarak, kafeinin kumpaslı olarak tüketimi, Parkinson hastalığı tehlikesini de oldukça düşürüyor.

Aşırısı hasar

Kahve içindeki kafein maddeyle güçlü bir merkezi asap sistemi uyarıcısıdır. Bu surattan ortalama düzeyde kafein tüketimi; cingözlüğü, konsantrasyonu ve enerjiyi artırıyor. Yüksek dozlarda tüketimi ise; özellikle kafein hassasiyeti olan şahıslarda, anksiyete, tedirginlik, bitkinlik, uykusuzluk, kalp atışı süratlenmesi ve yüksek tansiyona neden olabiliyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN