Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
İğde neye iyi gelir öksürüğü kesiyor!

İğde neye iyi gelir öksürüğü kesiyor!

En bereketsiz toprakta bile yetişebilen iğde, A, E ve C vitamininden oldukça zengin bir gıdadır. İğde, antioksidan kaynağı yapısıyla her tasaya deva oluyor. İnsan sıhhatine çok yararlı olan iğde bedeni dinç meblağ, öksürüğü keser ve zeka bitkinliğini gidermeye takviyeci olur. İşte iğdenin daha evvel hiç dinlemediğiniz yararları! Vücüt mukavemetini artırır Kış aylarında ve mevsim geçişinin […]

En bereketsiz toprakta bile yetişebilen iğde, A, E ve C vitamininden oldukça zengin bir gıdadır. İğde, antioksidan kaynağı yapısıyla her tasaya deva oluyor. İnsan sıhhatine çok yararlı olan iğde bedeni dinç meblağ, öksürüğü keser ve zeka bitkinliğini gidermeye takviyeci olur. İşte iğdenin daha evvel hiç dinlemediğiniz yararları!

Vücüt mukavemetini artırır

Kış aylarında ve mevsim geçişinin yaşandığı günlerde beden mukavemetini artıracak gıdalar arasında iğde de yer alıyor. Hem kurusunu hem yaş olarak harcayabileceğiniz iğde beden mukavemetinizi artırmaya verim.

İdrar meselelerini kumpaslar

İdrar meselelerini en aza indirmede iğde birebirdir. İdrar kaçırmada devamlı ıslaklık, tahriş, koku olması kaygısıyla oluşan rahatsızlık hissi, bunalıma kadar varan ruhsal meselelerin büyümesine yol açabiliyor.

Öksürüğe iyi kazanç

Kış aylarında öksürük ve griple boğuşuruz. Şayet bunu natürel yollardan çözmek istiyorsanız iğdeyi kaynatıp içebilirsiniz.

Zeka bitkinliğine iyi kazanç

Gün içinde bitkin düşen vücudumuza vitamin ve minerallerle yardım yapmalıyız. Bunu natürel yollardan sağlamak için meyve ve sebzeleri seçim ederiz. İğde zeka bitkinliğine iyi gelerek vücudu dinç meblağ.

Soğuk algınlığına iyi kazanç

İğdenin verimleri arasında soğuk algınlığına iyi gelmesi yer alıyor. Grip önler ve harikulade bir vitamin ambarıdır.

Egzamayı giderir

Egzama hastalığında, ciltte muhtelif rahatsızlıklar görülmektedir. Bedende kızarıklık, kaşıntı, cildin su toplaması, kuruması ve gerginleşerek çatlaması bu rahatsızlıklar arasındadır. İğde egzamayı en aza indirir.

Böbrekleri çalıştırır

Böbrekler, görünüş olarak fasulyeye benzeyen uzuvlardır. En dıştaki çeper kaldırıldığında, içerisinde incecik damarlardan oluşmuş kılcal damar yumağı bulunur. İğde böbrekleri çalıştırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN