Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,71
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,71
 • BIST
  %2,23
Hindi etinin verimleri neler kalp sağlığına gözetiyor!

Hindi etinin verimleri neler kalp sağlığına gözetiyor!

Yılbaşı sofralarının bırakılmaz besini hindi eti enerji kaynağı, protein, vitamin ve minerallerden zengin yapısıyla bedene oldukça bereketli bir yiyecek. Hindi eti, bedende mutluluk hormonu salgılayıp, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Üstelik düşük yağ oranıyla kalbe arkadaş. İşte hindi etinin öğrenmediğiniz verimleri! Mutluluk hormonu salgılıyor, bağışıklığı güçlendiriyor Triptofan beden tarafından üretilemeyen ve yalnızca gıdalardan alınabilen bir aminoasittir. Triptofan […]

Yılbaşı sofralarının bırakılmaz besini hindi eti enerji kaynağı, protein, vitamin ve minerallerden zengin yapısıyla bedene oldukça bereketli bir yiyecek. Hindi eti, bedende mutluluk hormonu salgılayıp, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Üstelik düşük yağ oranıyla kalbe arkadaş. İşte hindi etinin öğrenmediğiniz verimleri!

Mutluluk hormonu salgılıyor, bağışıklığı güçlendiriyor

Triptofan beden tarafından üretilemeyen ve yalnızca gıdalardan alınabilen bir aminoasittir. Triptofan bedenin lüzumu olan serotonini üretir ve bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir. 

Kalbi koruyor

Hindi eti düşük yağ oranıyla kalbi gözeten bir gıdadır. Hindi etinde bulunan yağ kırmızı etin neredeyse yarısı kadar. Hindi eti bütün bir demir, çinko, potasyum ve fosfor ambarıdır. 

Kolesterolü düşürüyor

Kumpaslı hindi eti tüketimi kolesterolü düşürmeye destekçi bir gıdadır. Hindi etinin glisemik indeksi düşüktür ve insülin seviyesini sabit yakalamaya bereket. İkisi de bedenin enerji yapımı için lüzumlu olan B6 ve niasin vitaminlerini kapsar. 

İhtiyarlamayı geciktirir

İyi bir antioksidan kaynağı olan hindi bu özelliğiyle yşlanmayı geciktiren besinler arasındadır. 

Protein kaynağı

Çok iyi bir protein kaynağı olan hindi eti sağladığı yüksek proteini düşük yağ oranıyla vererek sıhhati gözetmeye destekçi olur. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN