Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Havucun faydaları neler vitamin eksikliğini gideriyor!

Havucun faydaları neler vitamin eksikliğini gideriyor!

Havuç içerisinde; A, C, K ve B8 vitaminleri, pantotenik asit, folik asit, potasyum, demir, bakır ve magnezyum btemizleten bütün bir şifa kaynağıdır. Havuç, kanseri önlemeden, gözleri korumaya; vitamin eksikliğinden, kalp sıhhatine bedene pek çok verimi bulunuyor. İşte havucun daha evvel dinlemediğiniz yararları! Karaciğeri korur Havuç, etrafınızda bulunan kimyasallardan bedeninizi korur. Yüksek miktarda içinde btemizlettiği A […]

Havuç içerisinde; A, C, K ve B8 vitaminleri, pantotenik asit, folik asit, potasyum, demir, bakır ve magnezyum btemizleten bütün bir şifa kaynağıdır. Havuç, kanseri önlemeden, gözleri korumaya; vitamin eksikliğinden, kalp sıhhatine bedene pek çok verimi bulunuyor. İşte havucun daha evvel dinlemediğiniz yararları!

Karaciğeri korur

Havuç, etrafınızda bulunan kimyasallardan bedeninizi korur. Yüksek miktarda içinde btemizlettiği A vitamini toksinleri bedeninizden atmada başarılıdır. Ayrıca safra akışkanı ve yağ birikmesini önler.

Bağışıklık güçlendirir

Lenf bezleri, damarlar, beyaz kan hücreleri, solunum yolu ve dalak gibi bedenin birden fazla parçasını kapsayan bağışıklık sisteminin güçlü olması için pek çok sebzede bulunmayan protein ve lifere lüzum vardır. A, C, E, B vitaminleri ile demir, bakır ve çinko bakımından zengin olan havuç bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve enfeksiyonlara karşı bedenin mukavemetini artırır.

Kanseri önler

Yapılan çalışmalar havucun akciğer, meme, prostat ve kolon kanseri riskini eksilttiğini göstermiştir. Kansere kalkan olan havucun kumpaslı tüketimi kanserden korunmak için ehemmiyetli.

İhtiyarlamayı geciktirir

Havuç kapsadığı vitamin ve mineraller sayesinde ihtiyarlamayı yavaşlatır ve sağlıklı bir cilt görünümünü destekler.

Gözleri korur

Havuç beta karoten açısından zengindir. Bu sayede göz fonksiyonlarını geliştirir, görmeyi keskinleştirir ve göz kuruluğunu giderir.

Vitamin eksikliğine iyi kazanç

Havucun içerisinde bulunan lif ve vitaminler sayesinde kişiyi vitamin eksikliğinden korumaya destekçi oluyor.

Kilo vermeye destekçi

1 orta brey havuç sadece 30 kaloridir ve yağ kapsamaz. Bu özelliği sayesinde kilo vermeye destekçi olur.

Kalp arkadaşı

Havuç gibi turuncu ve koyu sarı tonlarda sebzeleri kumpaslı olarak tüketenler de kalp ve damar hastalığı görülme oranının düştüğü belirtilmiştir.

Kanı pakler

Havuç içerisinde kanı arınan alkali elementler kapsar.

Diş sıhhatini korur

Ağızda bulunan bakterileri temizleyerek diş sıhhatini korur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN