Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Epilepsi hastaları dikkat oruç nöbetlerinizi artırabilir!

Epilepsi hastaları dikkat oruç nöbetlerinizi artırabilir!

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Sağlık Kurumu Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, Ramazan ayında oruç yakalayan sara hastalarına ihtarlarda bulundu. Şalçini uykusuzluk ve susuzluğun nöbetleri artıracağını belirtirken oruç yakalamadan evvel kesinlikle hekime danışılması gerektiğini de vurguladı. NÖBETLERİN SIKLIĞINA DİKKAT Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Sağlık Kurumu Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, uzun süren açlık sebebiyle sara hastalarının […]

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Sağlık Kurumu Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, Ramazan ayında oruç yakalayan sara hastalarına ihtarlarda bulundu. Şalçini uykusuzluk ve susuzluğun nöbetleri artıracağını belirtirken oruç yakalamadan evvel kesinlikle hekime danışılması gerektiğini de vurguladı.

NÖBETLERİN SIKLIĞINA DİKKAT

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Sağlık Kurumu Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, uzun süren açlık sebebiyle sara hastalarının oruç yakalamalarının bazı meselelere yol açabileceğine dikkat çekti. Şalçini, “Sara nöbeti, beyin hücrelerinin istem dışı anormal biçimde elektriksel boşalımları neticesinde oluşmaktadır. Şahıs sık sara nöbeti geçirirse artık sara hastasıdır ve rehabilitasyona gerek dinlemektedir” ihtarında bulundu.

“SUSUZLUK, AÇLIK NÖBETLERİ TETİKLEYEBİLİR”

Sara hastalarının aç ve uykusuz kalmasının nöbetlerini tetikleyebileceğini belirten Uzm. Dr. Celal Şalçini, “Sara nöbetlerini uykusuzluk, açlık, öncelikle nezle grip ilaçları ve eş ilaçlar, patlayıcı ışıklar tetikleyebilir. Ayrıca ilaçları kumpassız kullanmak da sara nöbetlerini tekerrür canlandırabilir. Mevsim dolayısıyla sahur ve iftar arasının uzun olması sebebiyle günün emin saatlerinde kandaki ilaç seviyeleri çok düşmekte ve hastalar nöbet geçirebilmektedir” diye konuştu.

“DOKTORONUZA KESİNLİKLE MÜRACAAT ETİN” 

Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, “Tüm bu sebeplerden dolayı sara hastalarının oruç yakalamamalarını veya karar vermeden evvel en azından hekimlerinden bilgi alınmasını önermekteyiz” diyerek hastaların kesinlikle hekimlerine müracaat etmesi gerektiğinin ehemmiyetine değindi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN