Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Enerji veren besinler neler koyu yeşil sebzeleri tüketin!

Enerji veren besinler neler koyu yeşil sebzeleri tüketin!

Kendimizi enerjik sezmek ve sağlıklı olmak için yediğimiz besinlerden bol vitamin almamız gerekiyor. Özellikle B kompleks vitaminleri ve omega 3 yağ asitleri bedene en çok enerji veren yiyecekler arasında yer alır. Sizin için sıraladığımız yiyeceklerle, gün içinde gereksiniminiz olan enerjiyi karşılamanız mümkün! Narenciyeler Bütün bir C Vitamini kaynağı olan narenciyeler, enerji çoğaldırır ve dikkatinizi toplamanızda […]

Kendimizi enerjik sezmek ve sağlıklı olmak için yediğimiz besinlerden bol vitamin almamız gerekiyor. Özellikle B kompleks vitaminleri ve omega 3 yağ asitleri bedene en çok enerji veren yiyecekler arasında yer alır. Sizin için sıraladığımız yiyeceklerle, gün içinde gereksiniminiz olan enerjiyi karşılamanız mümkün!

Narenciyeler

Bütün bir C Vitamini kaynağı olan narenciyeler, enerji çoğaldırır ve dikkatinizi toplamanızda size dayanakçı olur.

Kahve

Kafeinin en yaygın kullanıldığı kahve, enerji denilince şehirk akla gelen içeceklerdendir. Akşam vakti içilmesi, uyku kumpasında mesele yaratacağı için önerilmese de gün içinde meşrubatınız bir fincan kahve size enerji verir ve dikkatinizi toplamanızı sağlar.

Bitter çikolata

Şayet çikolatayı enerji almak için yiyorsanız, mümkün olan en yüksek kakao miktarlı çikolataları seçim etmelisiniz. Kakaonun içinde stresle savaşan, enerji veren ve dikkati toplayan maddeler vardır.

Su

Pek çok sebepten dolayı su içmenin bereketi tartışılmaz. En başlıca sebeplerden birisi de enerji vermesidir. Şayet kendinizi halsiz seziyorsanız, bunun sebebi bedeninizin susuz kalması olabilir. Bu sebeple enerjik olmak için şehirk yapmanız gereken su içmektir.

Yumurta

B Vitamini ailesindeki temel besinlerden bkocaman olan kaolin sayesinde, yumurta pek çok açıdan enerji verir. Metabolizmada kaolin mevcuttur ve merkezi asap sisteminin çalışmasına dayanak eder.

Kepekli gevrek

B kompleks vitaminleri ve kompleks karbonhidratları sayesinde, kepekli gevrekler uzun süreli enerji sağlayabileceğiniz bir kaynak.

Somon balığı

Yağlı bir balık olan somon, omega 3 kaynağıdır ve kas ve değişik dokuların yapı taşlarını oluşturduğundan enerji vermekte oldukça başarılıdır.

Fasulye

B Vitamini zengini fasulye, içeriğindeki protein ve kompleks karbonhidratlar sayesinde gün içinde sizi enerjik meblağ.

Koyu yeşil sebzeler

Kara lahana, pazı, su teresi ve değişik koyu yeşil sebzeler, içeriğindeki folat, C Vitamini, K Vitamini, kalsiyum ve beta karoten ile beyni çalıştıran enerjinin yükselmesini sağlar.

Ceviz

Mükemmel bir enerji kaynağı olan ceviz Omega 3 açısından oldukça zengindir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN