Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,18
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %0,04
 • BIST
  %-0,61
Dünya genelinde kadınların evlenme yaşı kaçtır Ortadoğu’da vasati 22 yaş!

Dünya genelinde kadınların evlenme yaşı kaçtır Ortadoğu’da vasati 22 yaş!

Günümüzde kadınların eğitim ve kariyerine odaklanması konutluluğu ikinci tasarıya atmalarına dolayısıyla konutluluk yaşının da çoğalmasına yol açtı. Yeni istatistikler gösteriyor ki dünya genelinde kadınlar evlenme ve çocuk sahibi olmayı erteliyor ve tek başına yaşamayı seçim etme meyline giriyor. Elmaelma.com olarak dünya genelinde kadınların vasati evlenme yaşlarını sıraladık… Ortadoğu’da evlenme yaşı 22 Birleşmiş Milletler bilgilerine göre, Orta […]

Günümüzde kadınların eğitim ve kariyerine odaklanması konutluluğu ikinci tasarıya atmalarına dolayısıyla konutluluk yaşının da çoğalmasına yol açtı. Yeni istatistikler gösteriyor ki dünya genelinde kadınlar evlenme ve çocuk sahibi olmayı erteliyor ve tek başına yaşamayı seçim etme meyline giriyor. Elmaelma.com olarak dünya genelinde kadınların vasati evlenme yaşlarını sıraladık…

Ortadoğu’da evlenme yaşı 22

Birleşmiş Milletler bilgilerine göre, Orta Doğu’da kadınların vasati evlenme yaşı 22 etrafında.

Çin’de kadınların vasati konutluluk yaşı 25

1990’da Çin’deki vasati konutluluk yaşı kadınlar için yalnızca 22 ve erkekler için 24 iken 2016’da sırasıyla 25 ve 27’ye yükseldi. Şimdilerde ise konutluluk yaşının bundan azıcık daha fazla olduğu düşünülüyor.

Rus kadınlar 24-25 yaşlarında evlenmeyi seçim ediyor

Rusya’da evlenme yaşı 2000’li senelerin başında 18-20 arasındaydı. Zaman geçtikçe bu sayı da değişti. Rus kadınlar artık evlenmek için pek tez etmiyor. Son araştırmalara göre Rusya’da kadınların vasati evlendikleri yaş 24-25.

Birleşik Krallık’ta vasati konutluluk yaşı 30

Birleşik Krallık’ta kadınlar konutluluğu erteliyor. 1971’de evlenen bekar bir kadının yaş ortalaması 23, günümüzde ise 30.

Belçika’da kadınlar evlenmek için evvelki jenerasyonlara göre daha uzun vakit bekliyorlar. 2007’den 2018’e kadar Belçika’da konutluluk yaşı oldukça balanssızdı, 37-45 arasındaydı. Ardından 2013-18 seneleri arasında ülkede konutluluk oranı arkasıydı. Ancak sonra tekerrür düştü. Özetle, Belçika’da konutluluk yaşı bir cins bilmece!

27 yaş İspanyalı kadınların konutluluk için seçim ettikleri yarıyıl!

İspanya’daki kadınların vasati konutluluk yaşı oldukça yüksek. Birleşmiş Milletler’in araştırmasına göre, güneybatı Avrupa ülkesindeki kadınlar vasati olarak 27,7 yaşında evleniyorlar.

Japon kadınların da konutluluğa bakış açısı değişti

Evvelki senelerde Japonya’da konutluluk kadınlar için büyük bir baskıydı. Kadınlara hep 25’inden evvel evlenmeli gözüyle bakılıyordu. Ancak zamanla bu bakış açısı değişti. Ülkede kadınların vasati evlenme yaşı 29.

Hollandalı bir kadının evlenme yaşı vasati 32,4.

İtalya romantik bir yer olabilir, ancak İtalya’daki kadınlar vasati olarak 32.2 yaşında evleniyor.

Fransa’da vasati konutluluk yaşı 32

Fransa’da pek çok kadın evlenmek için tez etmiyor. Batı Avrupa ülkesinde, Birleşmiş Milletler bilgilerine göre Fransa’da kadınların vasati evlenme yaşı 32.

Amerika’da ise kadınların vasati evlenme yaşı  27,5.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN