Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,39
Dudak uçuğu neden olur viral cilt enfeksiyonu neden oluyor!

Dudak uçuğu neden olur viral cilt enfeksiyonu neden oluyor!

Dudak ve etrafında görülen yaygın bir viral cilt enfeksiyon olarak belirlenen uçuk, can sıkıcı bir mesele.  Herpes simpleks adlı virüsün neden olduğu uçuk, dudaklarda, diş etlerinde, dilde, ağzınızın çatısında ve yanak iç kısımlarında ağrılı yaralara neden oluyor. Peki uçuk nasıl rehabilitasyon edilir? Uçuğa ne iyi kazanç? İşte merak ettiğiniz suallerin cevapları. Dudakta uçuk neden çıkar? Uçuğa […]

Dudak ve etrafında görülen yaygın bir viral cilt enfeksiyon olarak belirlenen uçuk, can sıkıcı bir mesele.  Herpes simpleks adlı virüsün neden olduğu uçuk, dudaklarda, diş etlerinde, dilde, ağzınızın çatısında ve yanak iç kısımlarında ağrılı yaralara neden oluyor. Peki uçuk nasıl rehabilitasyon edilir? Uçuğa ne iyi kazanç? İşte merak ettiğiniz suallerin cevapları.

Dudakta uçuk neden çıkar?

Uçuğa neden olan herpes simpleks virüsü enfeksiyon için daha çok dudak ve ağız etrafındaki bölgeleri seçim eder. Bununla beraber bulgular her zaman bu alanla hudutlu değildir. Bazı fertlerde, üst dudaklar ve burun arasındaki filtrum ismi verilen üçgenimsi bölgede, burun içinde veya dışında, çene, boyun veya yanakta da uçuk oluşabilir. Bağışıklık sistemi cılız olan, uzuv nakli geçirmiş fertlerde ya da kanser hastalarında gözde de uçuk oluşabilir. Bu oldukça riskli bir vaziyettir ve âmâlığa kadar gidebilir.

Uçuğa ne iyi kazanç?

Probiyotikler

Yoğurt, elma sirkesi, lahana turşusu gibi probiyotik besinler bağışıklık sistemini natürel olarak kuvvetlendirir. Kumpaslı olarak harcanırsa uçuk çıkması önlenebilir.

E vitamini açısından zengin gıdalar

E Vitamini cildi gevşeterek uçuk kaynaklı ağrı ve rahatsızlığın giderilmesine takviyeci olabilir. Antioksidan özelliği ile zarar görmüş cildi onarır ve iltihaplanmayı eksiltir. Badem, ıspanak, tatlı patates, avokado, ayçiçeği çekirdeği ve zeytinyağı E vitamini açısından zengindir.

Yüksek C vitamini kapsayan gıdalar

C vitamini bedeni istilacılara karşı gözetmeye takviyeci olan beyaz kan hücrelerinin rakamını artırır. Bağışıklığı kuvvetlendirmek, cilt sıhhatini geliştirmek ve uçuğun iyileşmesini süratlendirmek C vitamini açısından zengin yiyecekler harcanabilir. Portakal, kırmızı biber, yeşil biber, lahana, brüksel lahanası, brokoli, çilek, greyfurt ve kivi bol ölçüde C vitamini kapsar.

Çinko

Çinko, inflamasyonu eksiltmek ve bağışıklığı kuvvetlendirmek için lüzumlu olan ehemmiyetli bir eser mineraldir. Seçenek tıp rehabilitasyonları alanında yayınlanan bir çalışmada, çinko oksit kreminin oral herpes enfeksiyonu için tesirli bir rehabilitasyon olduğu tespit edilmiştir. Çinko oksit kapsayan kremler ve çinko dayanakları uçuğa iyi kazanç.

Aloe vera jeli

Aloe vera jeli, uçuk yaraları gibi cilt şartlarını rehabilitasyon etmek için kullanılabilir. Aloe vera, antioksidan vitaminler, enzimler, mineraller, yağ asitleri ve enfeksiyonların önlenmesine takviyeci olan muhtelif hormonlar kapsar.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN