Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-1,62
 • BIST
  %0,29
Diş sıhhatine dikkat gebelikte erken doğuma neden oluyor!

Diş sıhhatine dikkat gebelikte erken doğuma neden oluyor!

diş eti sıhhati yalnızca beyaz gülüşler için değil pek çok sağlık probleminin önüne geçmek için oldukça ehemmiyetli ve üzerinde durulması gereken mevzulardan biri olarak karışımıza çıkıyor. Ağızda başlayan sindirim dediğimiz pek çok gıdayı sağlıklı bir biçimde ayrılmak için ağız içi sıhhatine olabildiğince özen göstermemiz gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre diş eti hastalığı gebelik yarıyılında erken doğum […]

diş eti sıhhati yalnızca beyaz gülüşler için değil pek çok sağlık probleminin önüne geçmek için oldukça ehemmiyetli ve üzerinde durulması gereken mevzulardan biri olarak karışımıza çıkıyor. Ağızda başlayan sindirim dediğimiz pek çok gıdayı sağlıklı bir biçimde ayrılmak için ağız içi sıhhatine olabildiğince özen göstermemiz gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre diş eti hastalığı gebelik yarıyılında erken doğum tehlikesini çoğaldırdığı ortaya çıktı! Diş doktoru Pertev Kökdemir diş eti sıhhati hakkında ehemmiyetli bilgiler verdi.

Yeni yapılan araştırmaların neticelerine göre, diş eti hastalığı olan hamilelerin erken doğum riskini çoğaldırabiliyor. Çalışmanın bir parçası olarak, analistler takribî 150 kadının hamileliklerini ve ağız sıhhatini araştırdı.

Ağız Sıhhati Vakfı Genel Müdürü Dr. Nigel Carter OBE, araştırmanın ağız sıhhatinin genel refah üzerindeki tesirini vurguladı. Ağzımızın sıhhati, genel sıhhatimizin bir hayli yerinde doğrudan tesirli olabilir. Buna daha tehlikesiz bir doğum yapma bahtı da dahildir. Bir Hayli kadın için gebelikte ağız sıhhatinin korunmasını güç hale geliyor. Bunun sebebi, bu vakit zarfında hormonal farklılıkların diş etlerini dental plağa karşı daha korunmasız vazgeçmesi ve bulantı refleksi sebebi ile fırçalama sıklığındaki ve vaktindeki eksilmelerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN