Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,01
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %-0,69
Diş eti iltihabı nasıl geçer anti septik tabletler iyileştiriyor

Diş eti iltihabı nasıl geçer anti septik tabletler iyileştiriyor

Genellikle dişlerdeki plak yaradılışından kaynaklanan diş eti irinleri hayat niteliğini düşüren bir mesele olarak sık sık karşımıza çıkıyor. Peki diş eti irini nasıl geçer? Diş eti irinlerinin rehabilitasyonunda en temel olarak diş ve ağız pakliğine dikkat edilmesi rol oynuyor. İrinlerin öteki rehabilitasyon yöntemlerine ise içeriğimizin devamında… DİŞ ETİ İRİNİ NASIL GEÇER? Diş eti irini rehabilitasyonunda […]

Genellikle dişlerdeki plak yaradılışından kaynaklanan diş eti irinleri hayat niteliğini düşüren bir mesele olarak sık sık karşımıza çıkıyor. Peki diş eti irini nasıl geçer? Diş eti irinlerinin rehabilitasyonunda en temel olarak diş ve ağız pakliğine dikkat edilmesi rol oynuyor. İrinlerin öteki rehabilitasyon yöntemlerine ise içeriğimizin devamında…

DİŞ ETİ İRİNİ NASIL GEÇER?

Diş eti irini rehabilitasyonunda birden fazla yöntem vardır. Alttaki yöntemler diş eti cerahatinin giderilmesi için dikkat edilmesi gereken unsurlardır:

Ağız ve diş pakliği ehemmiyetlidir. Diş eti irini nasıl geçer sualinin ilk yanıtı; günde iki kez yumuşak kıllı manuel diş fırçası ya da şarjlı fırçalarla diş pakliğinizi sağlamanızdır.Anti-bakteriyel ağız bakım suyu kullanmanız irinleri önlemede size dayanakçı olacaktır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanacağınız ağız bakım suyu; plak, diş eti irini ve ağız kokusu önlemeye dayanakçı olur.Dişleri kuvvetlendirmek ve bakterilerin yarattığı zararı önlemek için diş eti irini ve plak önleyici florür kapsayan diş macunu kullanmalısınız.Plak ve tartarları ortadan kaldırarak diş etindeki tahrişi önleyebilirsiniz. Kumpaslı olarak en az senede bir kez profesyonel diş pakliğinizi yaptırın. Günde en az bir kez diş ipi kullanın. Çok ehemmiyetli gibi gelmese de diş ipi diş aralarındaki yemek artığı ve plağı çıkarmak için ehemmiyetlidir.

İLAÇ REHABİLİTASYONU

Diş eti irinini geçirmek için yavaş salınımlı antiseptik tabletler ve antiseptik gargaralar kullanılır.

AMELİYATLI REHABİLİTASYON

Bazı hastalarda kök düzenleme yöntemiyle diş eti irini onarımı ve diş taşı arınma yöntemi de uygulanır ancak bazı hastalarda bu yöntemlerle diş eti irini geçmeyebilir. Böyle bir gidişatta sıhhatsiz diş ve diş eti dokusunu düzenlemek için operasyona müracaat etilir.

KONUTTA UYGUNABİLECEK REHABİLİTASYON YÖNTEMLERİ

Diş eti irini genelde konutta geçebilecek bir rahatsızlıktır. Konutta uygulayacağınız bazı yöntemlerle diş eti irini meselenize süratli bir çözüm sağlayabilirsiniz.

TUZLU SU

Diş eti irinini geçirmekte en pratik ve tesirli yöntemidir. 1 kadeh suya 1 tatlı kaşığı tuz ilave edin ve gargara yapın. Günde 2-3 kere tuzlu suyla gargara yapın.Tuzlu su; ağzınızda oluşan bakterileri uzaklaştırarak enfeksiyonun geçmesini sağlayacağından verimli bir yöntemdir.

ZEYTİNYAĞI VE ASPİRİN

Zeytinyağı ve aspirin diş eti irini nasıl geçer denilince akla gelen yöntemlerden bir tanesidir. Uyumadan evvel 1 yemek kaşığı zeytinyağını ağzınıza alın, 3-5 dakika kadar ağzınızda dolandırdıktan sonra tükürün ve ağzınıza 1 adet aspirin atın. Tükürük desteğiyle ağzınızda erittiğiniz aspirini özellikle ağrıyan ve şiş bölgeler olmak üzere tüm ağzınızda dolandırın sonra da tükürün. 2-3 dakika yeterli olacaktır. Mikrop önlemeye ve sızılarınızı dindirmeye bereket.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN