Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Diş bakımında yapılan hatalar neler çok sert fırçalamak zarar veriyor!

Diş bakımında yapılan hatalar neler çok sert fırçalamak zarar veriyor!

Ağız ve diş sıhhati hem görüntü hem de sıhhatimiz için dikkat etmemiz gereken bir mevzu. Korktuğumuz diş rehabilitasyonlarından kurtulmanın yolu belli diş bakımından geçiyor. Diş bakımını yaparken ise yapılan yanılgılar dişlerde çürümeye, diş etlerinde hasarlara yol açabiliyor. Çürük yaradılışını yasaklamak için diş bakımınızda bu kusurları sakın yapmayın… Ağzınızdaki makûs kokuyu önem vermemek Ağzınızdan gelen makûs […]

Ağız ve diş sıhhati hem görüntü hem de sıhhatimiz için dikkat etmemiz gereken bir mevzu. Korktuğumuz diş rehabilitasyonlarından kurtulmanın yolu belli diş bakımından geçiyor. Diş bakımını yaparken ise yapılan yanılgılar dişlerde çürümeye, diş etlerinde hasarlara yol açabiliyor. Çürük yaradılışını yasaklamak için diş bakımınızda bu kusurları sakın yapmayın…

Ağzınızdaki makûs kokuyu önem vermemek

Ağzınızdan gelen makûs bir koku, hijyen bakımından sıhhatli değildir ve diş eti hastalığınızın olduğunun göstergesi olabilir. Bazı gidişatlarda ağzımızdan gelen makûs kokuyu fark etmeyebiliriz. Bunu test etmek için bileğinizin içini yalayın ardından 5-10 saniye bekleyin ve son olarak bileğinizi koklayın.

Diş fırçasını zamanında değiştirmemek 

Tahlilcilere göre banalde diş fırçanızı 3 ayda bir değiştirmeniz önerilir. Özellikle fırçanın kılları eskidiğinde bunu yapmanız gerekir. Böylece diş fırçalamanız daha bereketli olacak ve her kuytu, çatlak arınılacaktır.

Dişinizi fırçaladıktan hemen sonra bir şeyler yemek ve içmek 

Natürel ki, her sabah konuttan çıkmadan dişlerinizi fırçaladıktan sonra gıda ve meşrubat harcayabilirsiniz. Ancak bunu eksiltmekte fayda var. Bu vaziyet dişlerinizi negatif etkileyebilir. Bu surattan kesinlikle dişinizi bir şey yiyip içmeden fırçalamak yerine, son adım olarak yaşamınıza geçirin.

Çok sert fırçalamak 

Dişlerinizi sert fırçalamak oldukça hasarlıdır ve dişlerinizi alıngan bir hale getirebilirsiniz. Bu noktada size uygun doğru diş fırçasını seçmek de ehemmiyetlidir. Bu mevzuda diş doktorunuza danışabilirsiniz.

Fırçaladıktan sonra dişleri süratlice durulamak 

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı su ile durulayabilirsiniz. Diş macununu yutmayın ve dişlerinizi durularken bir an da suyu tükürmek yerine, ağzınızın içinde az ölçüde alıp suyu gezdirip tükürün. Bu alışkanlık diş çürümesini %25’e kadar eksiltmenizi sağlayacak.

Yeteri kadar diş fırçalamamak

Dişlerinize günde yalnızca 30 saniye tüketmek pek iyi bir netice doğurmayacaktır. Bu vaziyet dişlerinizde öteki problemlere neden olacaktır. Tüm ağız için kesinlikle 2 dakika diş fırçalama müddetiniz olsun.

Yemekten sonra dişleri hemen fırçalamak

Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalamanın, özellikle asidik bir şey harcamışsanız emayenizi negatif etkileyebilir. Yemek yedikten sonra kesinlikle 30 dakika bekleyin ve öyle fırçalayın.

Hastalandığınızda diş fırçanızı değiştirmemek 

Diş fırçanız ağızdaki bakterileri öldürmez bu surattan hastalandığınız an diş fırçanızı değiştirmeniz gerekir. İyileştikten sonra da aynı harekâtı yine yapın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN