Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Ceviz tüketmenin yararları…

Ceviz tüketmenin yararları…

Her tasaya deva olarak öğrenilen ceviz, nasıl ve hangi ölçülerde harcanmalı? Beslenme ve Perhiz Kısmı’nden Uz. Dyt. Özlem Tay, günde 5 adet harcanan cevizin verimlerini bir bir sıraladı… Güçlü kemikler ve parlak bir cilt için bereketlidir Ceviz, kapsadığı kalori ölçüyü ile kemik sıhhati üzerinde de pozitif tesire sahiptir. Kalsiyum emilimi, kemik ve bağ doku sıhhati […]

Her tasaya deva olarak öğrenilen ceviz, nasıl ve hangi ölçülerde harcanmalı? Beslenme ve Perhiz Kısmı’nden Uz. Dyt. Özlem Tay, günde 5 adet harcanan cevizin verimlerini bir bir sıraladı…

Güçlü kemikler ve parlak bir cilt için bereketlidir

Ceviz, kapsadığı kalori ölçüyü ile kemik sıhhati üzerinde de pozitif tesire sahiptir. Kalsiyum emilimi, kemik ve bağ doku sıhhati için zorunlu olan manganezin %43’ü, günde 4-5 ceviz tüketimi ile bedene alınabilir. Omega 3 yağı ve zengin bakırı da yapısında bulunduran ceviz, cilt için de bereketlidir. Her gün 2-3 ceviz tüketimi, cildin elastikliğini çoğaldırır ve ciltteki hücrelerin canlı kalmalarına takviyeci olur.

44140_6.jpg

Kalp krizlerine neden olan kan pıhtılaşması tehlikesini eksiltir ve kan dolaşımını düzenler.

44140_1.jpg

Diyabet hastaları için şeker seviyesinin uygun seviyelerde kalmasına ve bu hastaların, kalp meselelerinden korunmasına takviyeci olmaktadır.

44140_2.jpg

İçeriğindeki E vitamini, damarlarda plak yaradılışlarını ve kalp tıkanıklığının oluşmasını maniler. Bununla beraber damarların etrafını pakler ve genişlemelerini sağlar, böylece kalp hastalıklarına tutulma tehlikesini de azaltmaktadır.

44140_3.jpg

Cevizin her gün kumpaslı olarak yatmadan 2 saat evvel tüketimi de kapsadığı triptopan sebebiyle uyku problemlerini çözdüğü tanımlanmıştır. Beyin ve asaplar için bırakılmaz bir besindir.

44140_4.jpg

Ceviz linoleik, alfa linoleik ile beraber vitamin E ve B6 vitaminlerini kapsadığından dolayı asap sitemlerine pozitif istikamette tesir yapar. Özellikle stres ile gayrette antidepresan misyonunu üstlenir, Uyku meseleyi olanlar için de şifadır. Uyumadan 2 saat evvel yenilen ceviz, kapsadığı triptofan dayanağı ile uyku meselelerinin çözümüne takviyeci olur. Günde 4-5 adet ceviz harcamak, triptofan’ın yüzde 17’sini karşılamaya takviyeci olur.

44140_5.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN