Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Boza ve salebin faydaları neler hazımsızlığa iyi geliyor!

Boza ve salebin faydaları neler hazımsızlığa iyi geliyor!

Kış deyince akla gelen meşrubatlardan olan ve soğuk havalarda içimizi ısıtan boza ve salebin bedene inanılmaz yararları var. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekten, öksürüğü kesmeye, kemikleri kuvvetlendirmekten kanseri önlemeye pek çok bereketi bunuluyor. İşte boza ve salebin daha evvel dinlemediğiniz yararları! BOZANIN YARARLARI Bağışıklık sistemini güçlendirir Bağışılık sistemini kuvvetlendirmede olağanüstü bir meşrubattır. Kış aylarında artan enfeksiyon hastalıklarıyla […]

Kış deyince akla gelen meşrubatlardan olan ve soğuk havalarda içimizi ısıtan boza ve salebin bedene inanılmaz yararları var. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekten, öksürüğü kesmeye, kemikleri kuvvetlendirmekten kanseri önlemeye pek çok bereketi bunuluyor. İşte boza ve salebin daha evvel dinlemediğiniz yararları!

BOZANIN YARARLARI

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Bağışılık sistemini kuvvetlendirmede olağanüstü bir meşrubattır. Kış aylarında artan enfeksiyon hastalıklarıyla çaba etmede bedene dayanakçı olur. Öksürük ve boğaz sızılarını rehabilitasyon etmede birebirdir.

Hazımsızlığı gideriyor

Mide sızılarını ve özellikle yemek sonrası oluşan mide kasılmaları, ekşimesini önler. Hazımsızlığa iyi kazanç. Bu nedenle gece harcamak yararlarını almamızı basitleştirir.

Kanser yaradılışını önler

Boza, içerisindeki süt sayesinde prebiyotik tesir yaratır ve bedende kanserojen hücrelerin oluşmasını maniler. Yüksek kalsiyum oranıyla adale ve kemik yapısını kuvvetlendirir. 

Detoksifikasyon sağlar

Boza ve salep bol bol asit kapsayan meşrubatlar olmaları nedeniyle zehirli maddelerin bedenden basitçe atılmalarını sağlar. Bağırsakların zehirli maddelerden temizlemesine dayanakçı olur. Bedende detoks tesiri gösterirler.

Mutluluk hormonu salgılatır

Asap sistemindeki hücreleri yeniler ve bedende mutluluk hormonlarının devreye girmesini sağlar. Stres ve bunalımı ortadan kaldırmaya dayanakçı olur. 

Enerji verir

Gün içerisinde harcanan boza ve salep enerjinizin yüksek olmasını ve gece rahat bir uyku sürüklemenizi sağlar.

SALEBİN YARARLARI

Öksürüğe deva!

Kış aylarında tesirini çoğaldıran enfeksiyon hastalıkları nedeniyle oluşan öksürüğün giderilmesine tesir eder. Göğüs ve boğazı hafifletir.

Kabızlığa iyi geliyor

Sindirimi kolaylaştırırır. Özellikle kabızlık meselesini eksilterek dışkılamayı basitleştirir. Bağırsaktaki bereketli bakterilerin çoğalmasında dayanakçı olur.

Belleği güçlendirir

Kan akışını tertip eden yapısıyla hem kalp atışını hem de beyin işlevlerini iyileştirir. Konsantrasyon problemini gidererek unutkanlık gibi hastalıkları önler. Ayrıca beden ısısını hakimiyet ederek bağışıklığı kuvvetlendirerek hastalara karşı korur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN