Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Bitter çikolatanın faydaları neler felç riskini düşürüyor!

Bitter çikolatanın faydaları neler felç riskini düşürüyor!

Bayanların hoşlanarak harcadığı hatta kimimizin bağımlılık derecesinde beğendiği bir aburcubur olan bitter çikolata bedene fantastik verimleri olan bir tatlı. Kahvelerimizin bırakılmazı çikolata kilo vermeden, bedendeki stresi atmaya; makûs kolesterolü önlemeden, felç tehlikesini düşürmeye pek çok fayda sağlıyor. İşte en sıhhatli tatlı olan bitter çikolatanın verimleri! Bitter çikolatanın verimleri Felç tehlikesini düşürüyor Günde en az 45 […]

Bayanların hoşlanarak harcadığı hatta kimimizin bağımlılık derecesinde beğendiği bir aburcubur olan bitter çikolata bedene fantastik verimleri olan bir tatlı. Kahvelerimizin bırakılmazı çikolata kilo vermeden, bedendeki stresi atmaya; makûs kolesterolü önlemeden, felç tehlikesini düşürmeye pek çok fayda sağlıyor. İşte en sıhhatli tatlı olan bitter çikolatanın verimleri!

Bitter çikolatanın verimleri

Felç tehlikesini düşürüyor

Günde en az 45 gram bitter çikolata harcayan bayanların öbür bayanlara oranla felç geçirme tehlikelerinin daha düşük oldukları ispatlanmıştır.

Kan tazyikini düşürür

Kumpaslı bir ölçüde bitter çikolata harcamak kandaki makûs mizaçlı kolesterolün ve kan tazyikinin düşürülmesine dayanakçı oluyor. Böylece bitter çikolata harcayanların kalp hastalıklarına tutulma tehlikeyi değişiklerinden oldukça düşüktür.

Kilo vermeye dayanakçı olup bedendeki stresi atar

Bitter çikolata kapsadığı lifler sebebiyle doygunluk hissi veriyor. Bu sayede kilo vermek isteyenler için de basitlikle seçim edilebilecek bir mahsule dönüşüyor. Günlük tüketimlerde stresi de yok ettiği görülmüştür. Yeter ki harcanan ölçüye dikkat edilsin.

Diyabet savaşçısı

Bitter çikolata üzerine yapılan araştırmalar neticeyi sıklıkla harcanan bitter çikolatanın diyabet için bir savaşçı oluşturduğu görülmüştür. İnsülin mukavemeti çikolata sayesini çoğaldırılabiliyor.

Antioksidan tesiri

Flavonoid bakımından zengin olan bitter çikolata cildi UV ışınlarından gözetebilecek özelliğe sahiptir. Antioksidan tesiri de göstermektedir.

Daha iyi sezmeye yarıyor

Moral bozukluğu, stres ve bu tip bir gidişatta bir ölçü çikolata size iyi gelebilir. Böylece kendinizi daha iyi ve daha rahat sezeceksiniz.

Natürel ilaç

Kanın pıhtılaşmasını önleyen bitter çikolata, kan dolaşımını çoğaldırmak için birebir olan bir yiyecektir. Aspirinle hemen hemen aynı tesirleri gösterdikleri öğrenilmektedir.

Daha dikkatli olmayı sağlıyor

Beyne giden kan ölçüyü aynı oranda zaferi ve dikkatli oluşunda kapılarını açıyor. Bu sebeple kan dolaşımını çoğaldırmak için sizler de bitter çikolatayı seçim edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN