Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,99
 • BIST
  %2,23
At kestanesi faydaları basur kanamalarına birebir!

At kestanesi faydaları basur kanamalarına birebir!

Cadde aralarında yabani ağaç olarak adlandırdığımız at kestanesi ağaçlarına hepimiz denk gelmişizdir. Üzerinde kalın yumuşak dikenleri olan yuvarlak meyveler her ne kadar hiç bir işe yaramadığını düşünsekte hakikatinde insan sıhhatine olan verimleri saymakla bitmiyor! Hemoroit rahatsızlığından tutun romatizmaya kadar bir çok hastalığa iyi geliyor. İşte at kestanesinin saymakla bitmeyen o verimleri… AT KESTANESİNİN VERİMLERİ NELERDİR? […]

Cadde aralarında yabani ağaç olarak adlandırdığımız at kestanesi ağaçlarına hepimiz denk gelmişizdir. Üzerinde kalın yumuşak dikenleri olan yuvarlak meyveler her ne kadar hiç bir işe yaramadığını düşünsekte hakikatinde insan sıhhatine olan verimleri saymakla bitmiyor! Hemoroit rahatsızlığından tutun romatizmaya kadar bir çok hastalığa iyi geliyor. İşte at kestanesinin saymakla bitmeyen o verimleri…

AT KESTANESİNİN VERİMLERİ NELERDİR?

At kestanesi ile yapılan kremler buruşuklukların eksilmesinde büyük rol oynuyor. Ciltte oluşan geniş gözeneklerin giderilmesini sağlıyor. Ciltte ve yüzde oluşan kırmızı kılcal damarların giderilmesinde etkili.
Romatizmadan kaynaklı sızıların rahatlamasını sağlıyor. Saçların dökülmesini önlüyor. Adale sızılarını dindiriyor. Göğüslerin derlenerek sarkmasını önlüyor.
Güneş lekelerini rahatlatıyor. Varis rehabilitasyonuna takviyeci oluyor.

deniz kestanesi

Boyun bölgesini derleyerek hafiflemeyi önlüyor. Sivilce rehabilitasyonunda başarılıdır.
Nezle ve gribi rehabilitasyon edicidir. Tüm bedende kaynaklanan irinin kurumasını sağlar. Hemoroit rahatsızlığında alana gelen kanamaları azaltır.
Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. Hazımsızlığın giderilmesinde etkilidir.
Antioksidan açısından güçlü olan at kestanesi bedenin güçlenmesini sağlar.
Göğsü yumuşatarak öksürüğü gevşetir.

AT KESTANESİ HANGİ HASTALIKLARA İYİ KAZANÇ?

Romatizma ve sıtma için kullanımı: At kestanesi tohumu toz haline getirilerek her sabah ve her akşam 1 çay kaşığı yutulur.
Sivilceye bereketi ve kullanımı: At kestanesinin tozu ile cildinizi ovun.
Sinüzite bereketi ve kullanımı: Burundan enfiye yaparak tozunu içinize çekin.
Hemoroit kanamaları için: 100 gram suyun içerisine 5 gram kadar at kestanesini ilave edip kaynatın. Piştikten sonra süzüp günde 3 kere için.
Kırışıklıklar için At Kestanesi Kullanımı: At kestanesi ezerek çıkan yağı ile cildinize masaj yapın.
Prostat için: Kestaneleri kaynatarak günde 5 kere yiyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN