Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,82
Alzheimer’dan korunma yöntemleri günde 1 tane elma tüketirseniz…

Alzheimer’dan korunma yöntemleri günde 1 tane elma tüketirseniz…

Alzheimer, yaş ilerledikçe ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Unutkanlıkla ortaya çıkan bu rahatsızlık hafıza, konuşma gibi gidişatlarda meseleler oluşmasına, günlük hayatın gerektirdiklerini uygulanamamasına neden olmaktadır. Bu hastalıktan kurtulmanın yolları da bulunmuyor değil! Elmaelma.com olarak sizlere alzheimer hastalığından korunmanın yollarının neler olduğunu inceledik.  AKDENİZ TİPİ BESLENME EHEMMİYET TAŞIYOR  Alzheimer’dan korunmak için uzmanlar Akdeniz tipi beslenme modelinin uygulanması gerektiğini söylüyor. […]

Alzheimer, yaş ilerledikçe ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Unutkanlıkla ortaya çıkan bu rahatsızlık hafıza, konuşma gibi gidişatlarda meseleler oluşmasına, günlük hayatın gerektirdiklerini uygulanamamasına neden olmaktadır. Bu hastalıktan kurtulmanın yolları da bulunmuyor değil! Elmaelma.com olarak sizlere alzheimer hastalığından korunmanın yollarının neler olduğunu inceledik. 

AKDENİZ TİPİ BESLENME EHEMMİYET TAŞIYOR 

Alzheimer’dan korunmak için uzmanlar Akdeniz tipi beslenme modelinin uygulanması gerektiğini söylüyor. Bu beslenme cinsi, hastalığın ilerlemesinin yavaşlaması açısından ehemmiyet taşımaktadır. İşte Alzheimer’dan korunmak için harcamanız gereken bazı gıdalar… 

KAHVE ALZHEİMER TEHLİKESİNİ YÜZDE 65 AZALTIYOR 

Bir zamanlar sıhhatsiz olduğu düşünülen kahvenin öyle bir yararı ortaya çıktı ki! Kahve alzheimer hastalığını önleyen gıdalar arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalarda günde 3-5 fincan kahve içen kadın ve erkeklerde Alzheimer büyüme tehlikesinin yüzde 65 oranında eksildiği tanımlandı.

ŞEKER TÜKETİMİNİ EKSİLTMEYE ÇALIŞIN 

Çok fazla şeker beyinde Alzheimer plakları oluşturuyor. Tüm şeker cinslerinde eksiltmeye gitmelisiniz. Bu mevzu ciddi ehemmiyet taşıyor. Şekeri eksiltmeye hatta olası olduğu kadar kısa bir müddette yaşamınızdan çıkarmaya çalışın. 

BOL BOL ELMA SUYU İÇİN 

Bol bol elma suyu için. Alzheimer hastalığından korunmanın bir başka yolu ise elma suyudur. Elma suyunun içerisinde yer alan bazı maddeler alzheimer’ın gelişmesini yasaklıyor. Günde en az 1 elma harcamaya ya da elma suyu içmeye özen gösterin. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN