Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,48
 • BIST
  %0,76
Akıcı kitap önerileri neler şeker portakalı karantina günlerinde iyi bir tercih!

Akıcı kitap önerileri neler şeker portakalı karantina günlerinde iyi bir tercih!

Birçoğumuzun karantina için konuttan çıkmadığı bu yarıyılda, konutta geçirdiğimiz müddeti kitap okuyarak sevinçli bir hale getirebilirsiniz. Satranç – Stefan Zweig Dünya edebiyatının en çok okunan eserlerinden bkocaman olan Satranç, Zweig’ın can vermeden hemen evvel, Avrupa büyük savaşın imhayı içindeyken bitirdiği son eseridir. Birisi barışı başIatmaIı, tıpkı savaşı başIattığı gibi. Kitap okumak, konutta geçirdiğimiz karantina günlerinde […]

Birçoğumuzun karantina için konuttan çıkmadığı bu yarıyılda, konutta geçirdiğimiz müddeti kitap okuyarak sevinçli bir hale getirebilirsiniz.

Satranç – Stefan Zweig

Dünya edebiyatının en çok okunan eserlerinden bkocaman olan Satranç, Zweig’ın can vermeden hemen evvel, Avrupa büyük savaşın imhayı içindeyken bitirdiği son eseridir. Birisi barışı başIatmaIı, tıpkı savaşı başIattığı gibi.

gunduz-kitap-okumak-upKn.png

Kitap okumak, konutta geçirdiğimiz karantina günlerinde süremizi bereketli tüketmek için en iyi yollardan bkocaman. Canınız bunaldığı an elinize alacağınız akıcı bir kitap, sizi kötümserlikten kurtararak modunuzu yükseltebilir. İşte konutta sevinçli süre geçirmenizi sağlayacak 8 kitap teklifi!

teenage-girl-lying-on-the-couch-rea-GDNP

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Son yarıyılın en çok okunan kitaplarından bkocaman olan Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali’nin 1943 senesinde yayımladığı bir romanıdır. İlk olarak Hakikat Gazetesi’nde 18 Aralık 1940-8 Şubat 1941 tarihinde “Büyük Hikâye” başlığı altında 48 bvefat olarak yayınlanmıştır.

ankara-resim-QZ3S.jpg

Şeker Portakalı – José Mauro de Vasconcelos

Şeker Portakalı, Brezilyalı yazar José Mauro De Vasconcelos’un 1968 tarihli romanı. Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fukara bir ailenin beş yaşındaki oğlu olan hayal eforu çok gelişmiş Zeze isimli çocuğun başından geçenleri mevzu edinir. Kökenali Portekizce olan eser 16 dile çevrilmiştir.

fft351-mf26283273-HGTV.jpg

Çavdar Tarlasında Çocuklar – J. D. Salinger

Gönülçelen ya da Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger’in romanıdır. Eser ilk olarak 1951’de Birleşik Kraliyet ve ABD’de kitap olarak bhakikatti. “Çağdaş zamanların başyapıtı” olarak değerlendirilen bu eser, “ahlâk dışı” ve “sarih saçık” bulunduğundan ABD’nin birçok yakalayıcı bölgesinde uzun vakit yasaklı kaldı.

kitap-okuyan-kadin-z0Na.jpg

Martı Jonathan Livinston – Richard Bach

Martı Jonathan Livingston, Amerikalı yazar Richard Bach tarafından yazılmış, bir martının yaşamını ve bize kendi hudutlarımızı aşabileceğimizi söyleyen, bir ders vermek emeliyle yazılmış masal cinsinde bir kitaptır. Bu kitapta Jonathan’ın yaşamı, uçuş sınamaları vakalar anlatılıyor.

web3-girl-reading-book-alone-home-c-hsy9

Uçurtma Avcısı – Halit Hüseyni

Uçurtma Avcısı, Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni’nin ilk romanı. 2003 senesinde yayınlanan kitap bir Afgan tarafından İngilizce yazılmış ilk romandır. The New York Times’ın en çok satanlar listesinde bir numaraya kadar yükselmiştir.

reading-book-T62G.jpg

Hayvan Çiftliği – George Orwell

Hayvan Çiftliği, George Orwell’in mecazi bir dille yazılmış, fabl stilindeki politik hiciv romanı. Roman ilk olarak 1945’te Birleşik Kraliyet’ta yayımlandı. 1996’da ise geçmiş tarihler için verilen Retro Hugo Ödülü’nü 1946 yılı için aldı. 

woman-reading-a-book-on-the-weekend-jmYm

Mutasyon – Franz Kafka 


Mutasyon, Franz Kafka’nın uzun hikayesi, ilk olarak 1915 senesinde yayımlanmıştır. Kafka’nın en popüler eseri sayılabilir. Hikaye, Gregor Samsa’nın bir sabah kendini dev bir böceğe dönüşmüş bulmasıyla başlar ve yaşamındaki farklılıkları anlatarak devam eder.

unnamed-jipV.png
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN