Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,78
 • EURO
  %-0,95
 • ALTIN
  %0,18
 • BIST
  %0,07
A vitamini eksikliği bulguları neler cilt kuruluğuna neden oluyor!

A vitamini eksikliği bulguları neler cilt kuruluğuna neden oluyor!

Beslenme bozuklukları, eksik beslenme gibi sebeplerle A vitamini eksikliği oluşur. A vitamini, görme ve epitel doku sıhhati için oldukça lüzumlu yağda çözünen bir organik bileşiktir. Eksikliği, cilt kuruluğu, görme meseleleri, üremede yaşanan problemlere yol açabiliyor. Bedende A vitamini beceriksizliğinin bulguları olan 5 işareti sizin için sıraladık. Ciltte kuruluk  A vitamini, bedenin cilt dokusunu onarmak için gereksinim […]

Beslenme bozuklukları, eksik beslenme gibi sebeplerle A vitamini eksikliği oluşur. A vitamini, görme ve epitel doku sıhhati için oldukça lüzumlu yağda çözünen bir organik bileşiktir. Eksikliği, cilt kuruluğu, görme meseleleri, üremede yaşanan problemlere yol açabiliyor. Bedende A vitamini beceriksizliğinin bulguları olan 5 işareti sizin için sıraladık.

Ciltte kuruluk 

A vitamini, bedenin cilt dokusunu onarmak için gereksinim dinlediği nemi sağlamada ehemmiyetli bir role sahiptir. Bu vitaminin yetersizliğinde cilt o kadar kurur ki sanki yaralanmış gibi kırmızı bir renk alır. Egzama gibi pullanan ciltte, fazla kaşıntı da görülebilir.

İltihaplı Sivilce 

Cilt dokusunu onarmada A vitamini tesirli bir efora sahiptir. Eksikliği gidişatında yüzde müesseseye veya sivilcelenmeye yol açabilecek fazla yağlanma görülebilir. Bu sebeple bir hayli uzman A vitaminini iltihaplı sivilce ile alakalı problemleri rehabilitasyon etmek için kullanır.

Geç iyileşen yaralar

Kolajen yapımı, beden yaralarının kısa vakitte iyileşmesine fayda. Bedendeki kolajen yapımı yeterli seviyede olursa bu, A vitamini birleşimine de dayanakçı olur. Şayet cildinizdeki yaraların geç iyileştiğini fark ederseniz havuç, portakal, süt ve kırmızı et gibi A vitamini kapsayan besinleri ne sıklıkla harcadığınızı bir kere daha gözden geçirin.

Gece âmâlığı 

A vitamini noksanlığı “nyctalopia” olarak da öğrenilen gece âmâlığına yol açabilir. Bu vaziyette loş civarlarda, göz sisteminin sahip olması gereken apaçıklık cılızlar ve karanlıkta görmek güç hale gelebilir.

Hamile kalmada meseleler 

Hamile kalmayla alakalı mesele yaşıyorsanız A vitamini ambarlarınızı kesinlikle hakimiyet ettirin. A vitamininden zengin beslenmek hem erkeklerin hem de bayanların faize sıhhati üzerinde çok galibiyetli neticeler verir. A vitamini açısından zengin gıdalar harcamak, doğurganlığı artırabilir. Ayrıca A vitamini eksikliği hamilelikte düşüğe yol açabileceğinden dikkatli davranmak çok ehemmiyetli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN