Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %0,76
Yeşil eriğin faydaları nelerdir neye iyi gelir?

Yeşil eriğin faydaları nelerdir neye iyi gelir?

Havalar ısınmaya başlayınca çıkmasını dört gözle beklediğimiz meyvelerden biri de eriktir! Her ne kadar çok bilinmesede erik sıhhatte mucizeler yaratıyor! Lif içeriği açısından oldukça zengin olan mevsimin beğenilen meyvesi erik, kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin bir meyvedir. Aynı zamanda zengin lif içeriği sayesinde kabızlık meseleyi yaşayanlar için oldukça tesirli bir çözüm yoludur. Bağışıklık sisteminde […]

Havalar ısınmaya başlayınca çıkmasını dört gözle beklediğimiz meyvelerden biri de eriktir! Her ne kadar çok bilinmesede erik sıhhatte mucizeler yaratıyor!

Lif içeriği açısından oldukça zengin olan mevsimin beğenilen meyvesi erik, kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin bir meyvedir. Aynı zamanda zengin lif içeriği sayesinde kabızlık meseleyi yaşayanlar için oldukça tesirli bir çözüm yoludur.

kabizlik-gWeT.jpg

Bağışıklık sisteminde mesele yaşayanlar için erik oldukça mesele çözücü bir meyvedir. Aynı zamanda peynir ve süt mahsulleriyle birlikte harcandığında bedendeki kalsiyum emilimini çoğaldırmaktadır. 

erigin-faydalari-x815.jpg

Cilde oldukça fayda sağlayan bu meyve, cildin yenilenmesine dayanakçı olmasının yanında cilt ihtiyarlamalarına karşı kapsadığı fitoflavonoidler bağ dokusunun yenilenmesini sağlamaktadır. 

erik-fayda-E6dw.jpg

Erik, yumurta-et-balık gibi gıdalarla harcandığında bu gıdaların kapsadığı yoğun asit tesirini eksiltmeye dayanakçı olmaktadır. Metabolizmaya destek vermektedir. 

hindi-balik-et-IFCj.jpg

Aynı zamanda bütün anlamıyla bir perhiz meyvesi olan erik, ara öğünlerde harcanabilecek en uygun meyveler arasında yerini almaktadır. 

erik-ZmIC.jpg

Ağızdaki sıhhatini de etkileyen erik diş etlerini kuvvetlendirmeye dayanakçı olmaktadır. Kumpaslı olarak harcandığında diş etlerinde mesele yaşayanların diş etlerini güçlendirir.

ekran-resmi-2018-05-08-10-OL8i.png

Bedendeki kan şekerini dengelemeye dayanakçı olmaktadır. 

yesil-erik-QaAy.jpg
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN