Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %0,76
Yanakta sivilce neden çıkar cep telefonu ile alakalı olabilir!

Yanakta sivilce neden çıkar cep telefonu ile alakalı olabilir!

Geçmeyen, devamlı rakamları artan sivilceler neden olur diye merak edenler Dermatolog Anjali Mahto’nun açıklamaları sizi afallatabilir. Şayet sizin de suratınız birbiri arkasına çıkan sivilceler yada kırmızı sivilce izleriyle doluysa ve kullandığınız kozmetik mahsuller ve natürel usuller işe yaramadıysa telefonunuza bir bakmanızı öneririz. Zira ciltte tepkinleri süratlendiren en yaygın neden kullandığımız cep telefonları. Dr. Mahto, surat, […]

Geçmeyen, devamlı rakamları artan sivilceler neden olur diye merak edenler Dermatolog Anjali Mahto’nun açıklamaları sizi afallatabilir. Şayet sizin de suratınız birbiri arkasına çıkan sivilceler yada kırmızı sivilce izleriyle doluysa ve kullandığınız kozmetik mahsuller ve natürel usuller işe yaramadıysa telefonunuza bir bakmanızı öneririz. Zira ciltte tepkinleri süratlendiren en yaygın neden kullandığımız cep telefonları.

Dr. Mahto, surat, sırt ve göğsün bedenin en fazla yağ üreten salgı bezlerinin bulunduğu yerler olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

“Neden suratımıza, sırtımıza ve göğsümüzü noktalıyoruz? Zira burası en fazla yağ üreten salgı bezlerine sahip olduğumuz yerler. Bilim bize bunu anlatıyor. Ve sivilcelerin alana gelebileceği emin alanlar, dış etmenlerle doğrudan ilişkilidir.”

Alında çıkan sivilcenin sebepleri neler?

Mesela alında çıkan sivilceler şekillendirme sırasında saça uygulanan ağır balmumu içerikler ve spreylerin neticeyi oluşabilir. Bu pomat iltihaplı sivilcesi değişik ismiyle iltihaplı sivilce kozmetiği sınan vaziyetlere neden olur. Kullanılan saç şekillendiricileri ciltteki gözenekleri tıkar ve sivilce yaratır. 

Yanakta neden sivilce çıkar?

Bir yanak üzerindeki kirler, ısı ve tıkanma ile kombine edilmiş lekeli bir ekran yüzeyinin yağ bezlerini harekete geçirebilen cep telefonu kullanımı ile alakalı olabilir. Bu sebeple, telefon ekranınızın her zaman muhtemel olduğunca pak yakalanmasını sağlamak ehemmiyetlidir.

Çene ve boyunda çıkan sivilcenin sebebi dış etmenler!

Çene ve boyunda çıkan sivilcelerin de yaygın sebebi dış etmenler olabilir. Boyunda devamlı yüksek yakalı kıyafetlerin giyilmesi, sık sık yıkanmayan fularların takılması yağ bezlerinin fazla çalışmasına ve sivilcelenmeye neden olabilir. Çenede çıkan sivilcelerde ise kabahatli ellerimiz olabilir. Çünkü suratımızda en çok ellediğimiz yer çenemiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN