Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %1,57
 • EURO
  %0,61
 • ALTIN
  %2,71
 • BIST
  %0,76
Vajinal enfeksiyondan nasıl korunulur temizliğinize dikkat edin!

Vajinal enfeksiyondan nasıl korunulur temizliğinize dikkat edin!

Bayanların çoğunda vajinal enfeksiyon görünmektedir. Vajinal enfeksiyonlar genellikle, koku, yanma, kaşıntı ve akıntı gibi bulgularla kendini göstermektedir.Vajinal enfeksiyondan korunmak istiyorsanız bu tekliflere dikkat etmenizi nasihat ediyoruz. İşte bayanların çoğunda tesadüfülen vajinal enfeksiyondan korunma yolları! VAJİNAL PAKLİĞİNİZE DİKKAT EDİN Vajinal paklik burada çok büyük bir ehemmiyet taşıyor. Vajinal pakliğinizi önden arkaya doğru yapmalısınız. Zira arkadaki enfeksiyonel bakteriler, […]

Bayanların çoğunda vajinal enfeksiyon görünmektedir. Vajinal enfeksiyonlar genellikle, koku, yanma, kaşıntı ve akıntı gibi bulgularla kendini göstermektedir.Vajinal enfeksiyondan korunmak istiyorsanız bu tekliflere dikkat etmenizi nasihat ediyoruz. İşte bayanların çoğunda tesadüfülen vajinal enfeksiyondan korunma yolları!

VAJİNAL PAKLİĞİNİZE DİKKAT EDİN

Vajinal paklik burada çok büyük bir ehemmiyet taşıyor. Vajinal pakliğinizi önden arkaya doğru yapmalısınız. Zira arkadaki enfeksiyonel bakteriler, vajina girişine tehdit unsuru özelliği taşıyabiliyor.Bu da enfeksiyona neden olmaktadır. İntim arınıcılar vajinal pH’ı negatif doğrultuda etkileyip enfeksiyonlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu sebeple yalnızca dış bölgeyi, duru su ile arınmanız yeterlidir. 

GİYDİĞİNİZ İÇ ÇAMAŞIRI 1 GÜNÜ GEÇMESİN 

Günlük yaşamınızda genital bölge devamlı olarak kapalı kaldığından dolayı hava almıyor. Bu surattan günlük hijyeni yerine getirme emeli ile de iç çamaşırının her gün değiştirilmesi gerekiyor.Genital bölgedeki kuruluk ve paklik, enfeksiyonu önlemek yolunda destekçi olur.

KULLANDIĞINIZ PAKLİK MAHSULLERİNİ GÖZDEN GEÇİRİN 

Parfüm kapsayan paklik mahsullerinden vazgeçmelisiniz.Eski ve süregelen bir yöntem olan ağda veya jilet genital bölgedeki tüylerin alınmasında pratik ve süratli bir yöntem olarak görünse de kıl köklerinde tahrişe bağlı iltihaplanmayı attırır. Bu surattan gelişmiş yöntemler kullanmak iltihaplanmayı önlemede daha çok destekçi olacaktır.

DAR GİYSİLERDEN SAKINMANIZI ÖNERİYORUZ 

Dar giysilerden sakınmanızı öneriyoruz. Pamuklu giysiler giymek vajinanın hava alması açısından daha iyi gelecektir. .Özellikle yaz aylarında havuzdan veya denizden çıkarken ıslak bikini, mayo ile oturmamaya özen göstermelisiniz.

KONDOM KULLANMALISINIZ

İlişkide her iki tarafı da gözetmek ismine kondom verimli olacaktır. Zira bu cins enfeksiyonlar cinsel yolla bulaşmada tesirli olabiliyor. Bunu yanı gizeme regl yarıyıllarında sık sık ped değiştirmeye özen gösterin. Uzun vakit değiştirmemek enfeksiyon hızını çoğaldırabilir. Zira kan yoğunluğu ile bakteri sürati çoğalacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN