Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %-0,24
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,31
Uyurgezerlik nedir kişinin gözleri tam açık ve bakışları sabittir!

Uyurgezerlik nedir kişinin gözleri tam açık ve bakışları sabittir!

Yatağa oturmak ve çevreye bakmak, odayı ya da konutu gezmek, konutu terk etmek ve hatta uzun mesafeler yürümek gibi bulguları olan uyurgezerlik hakkında tüm merak edilenleri sizler için inceledik. Peki uyurgezerlik nedir? Uyurgezerlik bulguları neler? Uyurgezerlik rehabilitasyonu nasıl olur? İşte tüm merak edilenleri sizler için inceledik!  Uyurgezerler yaptıklarını andırmazlar  Uyurgezerlik uykuda iken insanların kalkıp yürümelerine […]

Yatağa oturmak ve çevreye bakmak, odayı ya da konutu gezmek, konutu terk etmek ve hatta uzun mesafeler yürümek gibi bulguları olan uyurgezerlik hakkında tüm merak edilenleri sizler için inceledik. Peki uyurgezerlik nedir? Uyurgezerlik bulguları neler? Uyurgezerlik rehabilitasyonu nasıl olur? İşte tüm merak edilenleri sizler için inceledik! 

Uyurgezerler yaptıklarını andırmazlar 

Uyurgezerlik uykuda iken insanların kalkıp yürümelerine neden olan bir rahatsızlıktır. Uyurgezer bireyler genellikle uykudayken yanıt vermezler. Bunun yanxı gizeme yaptıkları hiç birşeyi de andırmazlar. Bazı gidişatlarda konuştukları gözlemlenmiştir fakat konuştukları anlamlı olmayabilir. 

Çocuklarda daha yoğun gözükmektedir 

Uyurgezerlik çoğunlukla çocuklukta olur, tipik olarak 4 ile 8 yaşları arasındadır. Ancak erişkinler de görülebilir.

Uyurgezerliğin sebebi kesin olarak öğrenilmiyor 

Uyurgezerlik sebepleri kesin olarak tespit etilebilmiş değildir. Eskiki yarıyıllarda şahısların rüyalarını dışarıya yansıttıkları, bu sebeple uyurgezerlik meseleyi yaşadıkları düşünülüyordu. Günümüzde ise sualin uykunun ilk düzeylerinde başka bir deyişle uykunun rüya görülmeyen kısmında alana geldiği öğreniliyor.

Uyurgezerliğin pek çok bulgusu bulunmaktadır 

Uyurgezerliğin pek çok belirtiisi bulunmaktadır. Bunlar;  Yüzde rastgele bir ifade olmaz. Kendisine sual sorulduğunda yanıt vermezler ya da manasız yanıtlar verirler.Çevresindeki eşya ve insanlara karşı düşüncesizce bir davranış sergilerler.Uykuda olduklarında dahi kurnaz görünmek. Etrafta gezerler ve etkinliklerle uğraşırlar. Uyandırılırlarsa kafaları flu olur.Uykuda yaptıklarını uyandıktan sonra andırmazlar.

Nasıl rehabilitasyon edilir?  

Uyurgezerlik için genellikle muhakkak bir rehabilitasyona gerek yoktur. Yalnızca güvenlik tedbiri alınabilir yaralanmaları önlemek için. Öbür bozuklukların bir bulgusu olabilmesine karşın, genellikle ciddi bir bozukluğa işaret etmez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN