Hoşgeldiniz Kadınlar!
Sitemiz sadece kadın üyeliklerine açıktır.

 • DOLAR
  %-0,07
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-1,08
 • BIST
  %2,23
Tarhananın yararları neler süratli kilo verdiriyor!

Tarhananın yararları neler süratli kilo verdiriyor!

Ülkemizde yazın kışa hazırlık için yapılan yöresel lezzetlerden olan tarhananın sıhhate ehemmiyetli bereketleri var.  A, B1, B2 gibi vitamin ve mineralleri içinde bulunduran tarhana, perhiz yapanların da listesine dahil etmesi gereken besinlerin başında yer alıyor. Bütün bir natürel antibiyotik olan bu yiyecek 4 günde 2 kilo verdiriyor. İşte tarhananın olağanüstü yararları… Kilo hakimiyetini sağlıyor Tarhana yüksek […]

Ülkemizde yazın kışa hazırlık için yapılan yöresel lezzetlerden olan tarhananın sıhhate ehemmiyetli bereketleri var.  A, B1, B2 gibi vitamin ve mineralleri içinde bulunduran tarhana, perhiz yapanların da listesine dahil etmesi gereken besinlerin başında yer alıyor. Bütün bir natürel antibiyotik olan bu yiyecek 4 günde 2 kilo verdiriyor. İşte tarhananın olağanüstü yararları…

Kilo hakimiyetini sağlıyor

Tarhana yüksek ölçüde lif içeriği sayesinde bedende kilo hakimiyetini ve bağırsakların kumpaslı çalışmasını sağlar, sütun kanserinden korur. Perhiz lifi kan kolesterol seviyesinin balansta yakalanmasına da dayanakçı olur. Ayrıca glisemik indeksi düşük bir yiyecek olduğundan kan şekerinin süratle yükselmesini de önler.

Damar tıkanıklığını önler

Tarhana kapsadığı sıhhate arkadaş bakteriler sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Tarhana aynı zamanda kalp sıhhati için riskli bir vaziyet olan damar tıkanıklığını da önler.

Asap sistemine iyi kazanç

Minerallerden kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum içeriği ile kemik ve adaleyle ilintili rahatsızlıklara ve asap sistemi hastalıklarına karşı korur, ten ve saçların güçlü olmasını sağlar.

İçerisindeki vitaminler kanserden gözetiyor

Tarhana içerisindeki A, B1, B2 gibi vitaminler ve kanseri önleyen bileşikler sayesinde kansere karşı kalkan olur. Bunun yanı gizeme beyin sıhhatini korur.

Bitkinliğe birebir

Tarhana, özellikle bahar aylarında daha çok sezdiğimiz bitkinliği gidermeye verim. Bedene gereksinimi olan enerjiyi sağlar.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN